„Hrajeme vždycky o colu, já jsem v minusu, to není úplně soutěž pro mě,“ vysvětloval pobaveně útočník Jan Knotek, centr první formace.

V pátek v podvečer se jeho tým představí v Litvínově, kde bude chtít utnout pětizápasovou šňůru extraligových porážek.

„Umíme tam vyhrávat. Doufám, že se tam odpíchneme.“

Závěr tréninku jste strávili hrou o nejpřesnějšího střelce. Kdo bude muset nejvíc platit?
Nejvíc zadlužený je Vojta, ten je už minus pět col. Nevím, kdy to dožene (smích).

Když jsme u toho pití, jak jste strávil příchod nového roku?
Já nejsem ten typ, že bych Silvestra nějak extra slavil. Beru to tak, že se bouchne šampáňo, popřeje se do nového roku to nejlepší a jde se pomalu spát. Nějaké velké ponocování nebylo.

Prospěly vám dva volné dny?
To se dozvíme až v zápase s Litvínovem. Já doufám, že jo. Kosila nás zranění, spousta hráčů měla nějaké drobné bolístky, tak já doufám, že se za tu dobu stihli dát do kupy a že zase začneme sbírat body.


V pátek jedete do Litvínova. Je to jeden z těch méně oblíbených výjezdů?
Já bych ani neřekl. Je to samozřejmě štreka, ale zažil jsem tam docela dobré zápasy. Umíme tam vyhrávat. Doufám, že tam začneme naši novoroční lepší hru a že se odpíchneme.

V posledních pěti zápasech jste nevyhráli a získali jen dva body. Deka na vás ještě neleží?
Dekou bych to nenazval. Nedaří se nám ale výsledkově a pět zápasů v řadě zní hrozivě. Je potřeba to zlomit, aby to nějak zbytečně nenarůstalo a aby nám ostatní týmy neodskakovaly.

Teď přijdou ty nejdůležitější zápasy základní části extraligy?
Je pravda, že se základní část pomalu blíží k závěru, ale rozhodují všechny zápasy. Stejně důležité byly zápasy v listopadu, ve kterých jsme zaplaťpánbůh bodovali a vypracovali si trošku takový polštář. Nesmí nás to ale ukolébat. Musíme bodovat, aby se z toho nestalo něco, co bychom nechtěli.


Před několika týdny jste byli u špice tabulky, teď jste osmí. Neznervózňuje vás to?
Já sice tabulku neznám, ale předpokládám, že je vyrovnaná (usmívá se). Tak je to ale každý rok. Nemůžeme si myslet, že když skočíme na třetí místo, tak to tak bude do konce soutěže. Je potřeba vyhrávat dál.

V neděli do Olomouce zavítá Sparta, která v posledních kolech rovněž body nesbírá. Bude v tom souboji rozhodovat větší vůle zlomit nepříznivou sérii?
Samozřejmě, tam už jsou stranou hokejové věci, protože když se nedaří, tak té hokejové krásy tam tolik není. Je to o vůli to zlomit a právě to rozhodne.

Těšíte se na atmosféru, o které se dá očekávat, že bude velmi bouřlivá?
Dá se předpokládat, že na Spartu lidi přijdou, a to se hraje mnohem líp, když je bouřlivá atmosféra. Lidi se na Spartu dokážou vyhecovat (usmívá se).