Mora přežila za nerozhodného stavu 1:1 oslabení, v nestřežené chvíli se olomoucký forvard zmocnil u červené čáry puku a mířil vstříc mladoboleslavskému gólmanovi.

„Viděl jsem, že soupeřům nějak zvláštně poskakuje puk a moc se nedomluvili, kdo jej bude hrát, tak jsem tam mezi ně zkusil vlétnout hokejkou a šťastně jsem jim to vypíchl. Jel jsem sám na bránu a prostřelil jsem ho,“ vypráví spokojený Jan Knotek, který v čase 56:38 překonal brankáře Krošelje střelou mezi betony.

Gólovou třešničku v podobě střely do prázdné branky pak přidal Jiří Ondrušek a na Hané se slavila jistota účasti ve vyřazovacích bojích.

Vzhledem k prohře Vítkovic se Mora vyšvihla na šestou příčku tabulky, která by po základní části zaručovala přímý postup do čtvrtfinále play-off.

„Tak jsme šestí, no a co,“ skandoval olomoucký kotel a hráčům na ledě napověděl, jak vypadá aktuální extraligové pořadí.

„Tabulku nesleduji detailně. Když se potácíme dole, tak mě to zbytečně znervózňuje. Až od diváků jsem slyšel skandování a to už mi samozřejmě došlo,“ přiznává Knotek.

„Je to fajn, ale zbývají ještě tři zápasy. Teď je to hezké, ale počítá se stav po 52. kole. Čeká nás ještě spousta práce,“ má jasno Knotek.

„Nijak to neprožíváme. I když řeknu klišé, tak skutečně musíme pokračovat zápas od zápasu a soustředit se na kvalitní výkony,“ nehne brvou trenér Mory Zdeněk Moták.

Poctivý výkon jeho svěřenců v souboji s tabulkovým sousedem jej ale chladným nenechal: „Chtěli jsme hrát až do konce a jít si pro tři body. Bylo to vítězství vůle, nasazení a obětavosti. Jsme velice spokojení.“

Štěstíčko na domácí straně

Zápas přinesl naprosto vyrovnaný průběh, rozhodovaly maličkosti jako rána kapitána Martina Vyrůbalíka, kterou Krošelj nečekaně propustil.

„Bylo to skutečně vyrovnané utkání ve všech třetinách. Vyložené šance byly k vidění na obou stranách a zápas se divákům musel líbit,“ líčí Moták.

Dalším faktorem pak byl bezchybný Jan Lukáš, kterého propálil pouze v přesilové hře Martin Pláněk.

„Honza byl výborný,“ klepal Moták na dřevo. Do dalších superlativ na adresu gólmana, který úžasně zastupuje zraněného Branislava Konráda, se však nepouštěl. „Teď budu trochu pověrčivý, nechci to nějak přechválit.“

Mora se v neděli od 17 hodin popere o šesté vítězství v řadě. Na hanácký led přijedou tápající Pardubice potácející se na vlně porážek.

Úkol Hanáků tedy zní: hlavně nic nepodcenit. Ztráta šestky by za nynější konstelace hráče Mory bolela. Kohouti mají nyní trumfy ve svých rukou. „Mužstvo prokazuje velký charakter. Zápasy ukazují, že se nikdy nevzdáme,“ dodává pozitivně naladěný kouč Moták.

HC Olomouc - BK Mladá Boleslav 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 34. Vyrůbalík (Jergl, Lukáš), 57. J. Knotek, 60. Ondrušek - 42. Pláněk (D. Šťastný, T. Knotek). Rozhodčí: Horák, Hejduk - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 4175.
Olomouc: Lukáš – Škůrek, Vyrůbalík, Dujsík, Švrček, L. Rutar, Ondrušek – Ostřížek, J. Knotek, Jergl – Burian, Strapáč, Irgl – Laš, Nahodil, Skladaný – Káňa, Kolouch, V. Tomeček – Holec. Trenéři: Moták a Tomajko.
Mladá Boleslav: Krošelj – Kovačevič, Kotvan, Bernad, Pláněk, Němeček, Kurka, Dlapa – Skalický, T. Knotek, Vondrka – Pabiška, Žejdl, Šťastný – R. Zohorna, Musil, Látal – Flynn, Najman, Kousal. Trenéři: Hořava, Rulík a Patera.