„Bavíme se pořád, hledáme příčiny, hledáme cesty, jak to napravit a jak z toho vyjít ven,“ řekl v rozhovoru pro Deník, v němž mimo jiné okomentoval kartáč Jana Jaroměřského po posledním domácím zápase a prozradil novinky týkající se zdravotní stránky jeho svěřenců.

Tou největší je, že po měsíci a půl bude moct do sestavy zařadit prvního centra Jana Knotka.

Jaká byla v týmu nálada během reprezentační pauzy?

Určitě lepší, než kdybychom prohráli. Bylo to jakési povzbuzení. Nejen ten výsledek, ale i výkon vyjadřoval známky určitého zlepšení. Chtěli jsme v pauze navázat na výkon ve Varech a i tu přípravu jsme tomu přizpůsobili. Chtěli bychom prostě zase začít vítězit.

Hodně na mě zapůsobilo vyjádření obránce Jana Jaroměřského, který po posledním domácím zápase proti Zlínu nešetřil kritikou. Vyříkali si to hráči pak i mezi sebou?

Samozřejmě, hráči spolu měli mítink, říkali si, co se jim líbilo a nelíbilo. Pochopitelně i my jsme na ty neutěšené výkony reagovali. Bavíme se pořád, hledáme příčiny, hledáme cesty, jak to napravit a jak z toho vyjít ven. Myslím si, že to, co Jaryn (Jan Jaroměřský, pozn. red.) říkal, nebylo úplně špatné. Určitě to nastavilo nějaké zrcadlo.

Kam tím míříte?

My musíme každý zápas odbojovat na sto a více procent. Jestliže to bude jen 99 procent, bude to málo. Musíme makat na sto procent všichni, co jsou napsaní na soupisce. Když z toho vypadne jeden dva, už je to špatně. Myslím si, že on myslel právě tohle. Nemůžeme si dovolit, aby z toho výkonu někdo vypadl. Samozřejmě to někdy může být ovlivněno nějakou nemocí, ale my musíme zkrátka hrabat všichni.

Na ledě už byli Janové Knotek a Káňa. Objeví se už v sestavě?

Doufáme, že Honza Knotek ano. On je pro mužstvo nesmírně důležitý nejen na ledě, ale i v kabině. Je pro nás důležité, že nastoupí. Očekáváme, že výkon mužstva zase o něco pozvedne. Honza Káňa ještě ne.

Na středečním tréninku naopak chyběl Petr Kolouch. Nový marod?

Je to něco nového, zatím nevíme. Ve čtvrtek by se měl podrobit komplexnějšímu lékařskému vyšetření. Uvidíme, co nám řekne ráno na ledě, po ledě, a potom na to budeme reagovat.

Co další zranění hráči?

Ostříž (David Ostřížek, pozn. red.) bude mimo na dlouho. Mára Laš… ta navikulárka potřebuje dlouhodobé léčení, potom regeneraci a dlouhou rehabilitaci. S ním ještě nemůžeme počítat. Byli bychom rádi, kdyby se nám ti hráči uzdravovali a mohli bychom hrát aspoň trošku v kompletní sestavě. Protože my už kolikrát nevíme, co bychom na tabuli z těch hráčů vyčarovali. Nechci si dělat žádné alibi… ale kdybychom hráli ve fullu, mohli bychom mít čtyři kompletní a vyrovnané lajny. Ale ty „koně“ potřebujeme mít zdravé.

Někteří hráči sice během mizérie chyběli. Neměli by ale v takovou chvíli za to vzít ti ostatní?

Já to vezmu spíš z druhé strany. Velkým problémem, a o tom jsme dneska shodou okolností debatovali, je pro nás proměňování šancí. Když se podívám zpátky, prohráli jsme s Hradcem 0:2 bez vstřeleného gólu, prohráli jsme s Plzní 0:4, tři góly jsme dostali v přesilové hře soupeře. My se potřebujeme opřít o góly. Vidíte, že ve Varech jsme dali tři a vyhráli jsme. Není to jen o čtyřech lajnách, v každém případě je to o vstřelených gólech. Potřebujeme je k tomu, abychom podali dobrý výkon. Když se vstřelí nějaký gól, mužstvo si víc věří, potom je výkon lepší. Když góly nedáváme, mužstvo to sráží dolů.

Sérii proher jste proložili jednou výhrou v Litvínově. Dá se nějak využít tato zkušenost k tomu, aby se z vítězství proti Karlovým Varům nestal jen další záblesk ve tmě?

Samozřejmě o tom přemýšlíme. Chceme, a ne že jenom chceme, ale my hlavně potřebujeme (zdůrazňuje, pozn. red.) nějakou sérii zápasů, kde budeme bodovat. A ne za jeden nebo za dva body, ale potřebujeme vyhrávat za tři body, abychom šli tou tabulkou výš. My na tom pracujeme, děláme střelecká cvičení, kluci o tom vědí a mají tu touhu a ochotu na tom dělat, což je ta největší devíza. Uvidíme, jakou cestou to půjde dál, ale doufám, že se jim to podaří ukázat v zápasech.

Po reprezentační přestávce vás čekají dva zápasy s týmy, které jsou nyní v tabulce okolo vás. Budou duely s Pardubicemi a Kladnem důležitým odrazovým můstkem?

Určitě, zápasy po repre pauze jsou takové specifické. Dvanáct dní jste mimo hru. Ty dva zápasy jsou velice důležité a my jim tu důležitost přikládáme a podle toho taky pracujeme.