„Doufám, že jsem načerpal nějaké síly a chytil do hokeje chuť,“ říká odhodlaně.

Naposledy jste si zahrál 29. září. To už je pořádná doba, že?

Chuť je veliká, bylo to dlouhé. Plus ta repre pauza, takže se to trochu natáhlo. Nemůžu se dočkat.

Nebylo reprezentační volno dobré aspoň k tomu, že jste mohl zranění důkladně doléčit?

Jo, v tomhle případě se to asi i docela hodilo. Bylo to nějakých deset dní, takže bylo lepší, že jsem to mohl úplně doléčit.

V předešlých dvou sezonách jste zaznamenal 30 bodů. Než jste se zranil, nezapsal jste ani jeden. I to vás musí hnát – konečně kolonku vedle svého jména trochu naplnit.

Úvod nebyl dobrý, ale ono se říká – starší hráči se rozjíždí později. Už se bohužel musím zařazovat mezi ty starší. (směje se) Cítil jsem, že se to zlepšovalo, jenže pak do toho přišlo to zranění. Na druhou stranu doufám, že jsem načerpal nějaké síly, chytil jsem do hokeje chuť, a že to teď bude mnohem lepší.

Vracíte se na led s čistou hlavou? Přece jenom ti, kteří hráli, toho měli po mentální stránce v posledních týdnech asi dost.

Je to tak. Samozřejmě jsem cítil tu náladu, že to není úplně ideální. Když ale nejste v tom zápasovém napětí, tak se necítíte úplně pod takovým tlakem. Já jsem to prostě nemohl ovlivnit. Snažil jsem se nějak pomoct, lepšit náladu, ale tím, jak to nemůžu ovlivnit, jsem se do toho ani nechtěl nějak zbytečně motat.

Jenže sedět na tribuně s vědomím, že spoluhráčům nemůžete pomoct, to taky není nic moc, že?

Jasně, o to je to horší. Kdyby kluci měli naopak šňůru výher, tak se člověk asi i líp uzdravuje. V uvozovkách nikam nemusí pospíchat, na nic se netlačí. Takhle má člověk takové nutkání to urychlit, prostě pomoct. Já jsem to i několikrát zkoušel, že bych nastoupil dřív, ale prostě to nešlo.

Zranění v dolní části těla jste si přivodil až v posledním utkání proti Kladnu, nebo se to táhlo?

Podle mě to asi bylo takové vyústění delší doby. Možná jsem něco trošku ignoroval a po tom zápase na Kladně se to projevilo naplno.

Před reprezentační pauzou vaši spoluhráči sice ustřihli sérii porážek, šiklo se přesto, že byl o přestávce dostatečný prostor zaměřit se na to, co bylo v zápasech předtím špatně?

Myslím si, že nějaké volno bodlo. Vyčistit si hlavy. Občas je potřeba úplně vypnout, mít delší volno a dostat do hokeje zase chuť. Kolikrát je toho hodně, že to člověka nebaví. Takže to samotné volno může pomoct víc než nějaká taktika.

Přikládáte následujícím dvou zápasům proti Pardubicím a Kladnu větší důležitost? Přece jenom jde o týmy, které byste rádi stlačili co nejvíc pod sebe.

Nebavíme se o tom, ale myslím si, že každý, kdo tabulku vidí, si umí dát jedna a jedna dohromady. Jsou to prostě týmy kolem nás, pod námi, jde o důležité zápasy. Ještě samozřejmě není konec sezony, ale je potřeba odskočit co nejdřív, abychom se dostali do pohody a nebyli pod takovým tlakem.

Po pauze jede Mora do Pardubic

- Pardubice jsou se 16 body na posledním místě tabulky

- První vzájemný zápas vyhrála Olomouc v poměru 3:1

- Dynamo v reprezentační pauze posílilo o útočníky Matěje Berana, Tomáše Knotka a brankáře Pavla Kantora. Tým naopak opustil gólman Jakub Štěpánek

- Pardubice před reprezentační přestávkou vyhrály východočeské derby proti Hradci Králové 5:2, předtím ale pětkrát za sebou prohrály