„Odehráli jsme tady nejlepší utkání za poslední dva roky. Tentokrát to nebylo moc lepší. Pomohli jsme si góly v přesilovkách,“ přiznal plzeňský trenér Jiří Hanzlík.

V první třetině se dlouho nic zajímavého nedělo. Až po rychlé kombinaci skóre otevřel Jones. Minutu před první sirénou se trefil Knotek, jenže Svoboda současně posunul branku. Po poradě s videorozhodčím byl gól uznán.

Na začátku druhé třetiny Jergl netrefil odkrytou branku. Na druhé straně při oslabení Knotek zlomil hokejku a Indiáni toho zásluhou Mertla dokázali využít. A také při dalším oslabení Knotek zlomil hokejku a Gulaš po jedenácti sekundách skóroval.

„Rozhodly dva přesilovkové góly ve druhé třetině. Přesilovky se násobily tím, že Honza Knotek na buly zlomil hokejku,“ řekl olomoucký trenér Zdeněk Venera.

Na začátku třetí třetiny kvůli zranění odstoupili Jakub Galvas a Jaroměřský. Netrestalo se! Tři minuty před koncem Svoboda opět posunul branku a Mora hrála přesilovku. Při power play se od modré trefil Houdek.

Olomoučtí hokejisté ještě jednou odvolali gólmana, ale to už se vyhozením přes celé hřiště trefil Mertl.

HC Olomouc – HC Škoda Plzeň 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 19. Knotek (Eberle, Laš), 58. Houdek (Herman) – 16. Jones (Sklenička, Stach), 26. Mertl (Kaňák, Kracík), 32. Gulaš (Kaňák, Kracík), 59. Mertl (Svoboda). Rozhodčí: Mrkva, Pražák – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. Diváci: 4381.

Olomouc: Konrád – Dujsík, Vyrůbalík, Houdek, Jaroměřský, L. Galvas, J. Galvas, Staněk – Eberle, Knotek, Laš – Irgl, Strapáč, Burian – Jergl, Herman, Holec – Podlaha, Mráz, Ostřížek. Trenéři: Venera, Moták a Tomajko.

Plzeň: Svoboda – Jones, Sklenička, J. Kindl, Vráblík, Kaňák, Moravčík – Gulaš, Mertl, Straka – Pour, Kratěna, Schleiss – Kantner, Kracík, Stach – Hollweg, Kodýtek, D. Kindl – Rubner. Trenéři: Straka, Vlasák, Čihák a Hanzlík.