„Byli jsme spokojeni hodně, protože kluci trénovali parádně. Řekl bych, že to všichni vzali za správný konec,“ prozradil čtyřiatřicetiletý bývalý útočník, který si zvyká na novou pozici.

Černou kaňkou byl ale závěr přípravy, kdy se stala nepříjemná dopravní nehoda.

To je špatné. Musím říct, že je to dost velká kaňka. Ale myslím si, že na to, jak to mohlo dopadnout, tak to ještě dopadlo dobře. Chudák Robin Staněk má zlomenou ruku, toho museli operovat, ale jinak se zdá, že nic jiného není. Myslím, že on bude dobrý. Možná třeba nestihne začátek, ale uteče mu možná tak týden maximálně dva týdny soutěže. On patří v tréninku k těm úplně nejsvědomitějším hráčům, takže o něj vůbec strach nemám.

Hráči si přípravu chválili, protože se jim zdála pestrá. Přidal jste do ní hodně ze svojí kuchyně?

Přípravu jsme dělali samozřejmě společně. Nikdy to nebude dělat jeden trenér. Každý má trochu jiné věci, když se to potom spojí, tak je výsledek takový, jaký je. Když je každý týden to samé, tak to ty hráče potom nebaví. Já jsem to taky zažil, je to nepříjemné a člověk se na to moc netěší.

Kádr zůstal víceméně pohromadě. Je to dobrý příslib pro sezonu?

Určitě to je lepší, než vyměnit celý tým. Protože to mužstvo se nějak musí tvořit a nedá se vyměnit deset hráčů najednou. Myslím, že ti hráči, co tady jsou, mají velkou kvalitu. Je plus, že tým je pořád u sebe. Když se obmění jeden dva hráči, tak je to akorát. Samozřejmě teď ještě nevíme, jak to dopadne třeba s Lubošem Korhoňem. To teď neví nikdo a je to otevřené.

Štefan Žigárdy nakonec v týmu zůstal. Jeho rozhodnutí jste přivítal?

Brankář je důležitý a jsme rádi, že máme jasného gólmana. Je tady dlouho a je zvyklý na prostředí. Jsme rádi, že tady zůstal.

Letní náplní Mory bude především Tipsport Hockey Cup, ve kterém se střetne s Vítkovicemi, Zlínem, Třincem a Kometou. Přinese měření sil s extraligou hodně pozitiv?

Hlavně to bude zajímavé pro diváky, ale je to jenom příprava. To si musíme především připomenout. Hraje se to hned z kraje, v době kdy se hodně trénuje a není to ještě v období, kdy je tým připravený hrát soutěž.

Ale když diváky nalákáte dobrými výkony, mohli by chodit i ve velkém počtu na první ligu. Souhlasíte?

Já jsem říkal, že to bude jen příprava, ale to neznamená, že to bude jen takové lážo plážo. To v žádném případě. Bude to na krev, ale provedení po technické stránce ještě nebude úplně dokonalé. A ani led nebude tak kvalitní. Takže tady v tom to bude jiné, ale co se nasazení týká, tak by mělo být vysoké.

Jak jste přijal zprávu o tom, že širší baráž o extraligu se konat nebude?

Je to teda něco…(odmlčí se) Musím říct, že ty poměry jsou tady zajímavé. Ale nedá se nic dělat, to člověk musí přijmout a snažit se dál. Ale když před dvěma měsíci výkonný výbor schválí a řekne se, že se bude hrát široká baráž, a pak to kluby smetou ze stolu pod takovým nátlakem, tak je to dost divné.

Takže jste o tu baráž chtěli v nadcházející sezoně hodně usilovat?

No samozřejmě. Měli jsme to v plánu a chtěli jsme se o to snažit. Ale bojovat o co nejlepší umístění budeme tak jako tak. (usmívá se)

MIROSLAV MAZAL