Kohouti předvedli lepší výkon než v pátek proti Kometě a po dramatickém závěru vybojovali tři body.

„Pro nás to vítězství je hodně důležité, protože prohrát dvakrát doma za sebou by nám určitě moc nepomohlo," konstatoval třiadvacetiletý Rostislav Marosz po výhře 4:2.

V 50. minutě jste nad Pardubicemi vedli o tři branky. Nakonec to byly v závěru asi zbytečné nervy, že?
Zase jsme vrátili soupeře do zápasu a klepali jsme se až do konce. To se nám příště nemusí vyplatit. Na vyrovnání měli ještě čtyři minuty a zaplať pánbůh, že jsme to doklepali za tři body.

Kdybyste Pardubicím za první dvě třetiny nasázeli více branek, tak asi podobné drama nemuselo nastat. Souhlasíte?
Kdybychom dali na 4:0, tak by to byl asi zase jiný zápas, ale oni dali ještě v hratelném čase na 3:1 a potom hned na 3:2, což je vrátilo do zápasu. Ale bylo to našimi chybami, ze kterých se musíme ponaučit.

Vy jste zařídil druhý olomoucký gól. Jaká to pro vás byla pozice?
Alex Rašner to nahazoval a mně se to tam odrazilo. Já jsem do toho plácnul a byl to takový plachťák, takže jsem rád, že to tam spadlo.

Dvě třetiny jste soupeře jasně přehrávali. V čem byl ten rozdíl oproti pátečnímu souboji s Kometou?
My se snažíme hrát pořád stejně, ale bylo důležité, že jsme dali první gól. Když jsme dali potom i druhý, tak se hraje jinak. Akorát si to příště musíme víc pohlídat a dohrát to v klidu.

Dvakrát jste byl docela přísně vyloučený. Docela jste se jim divil, že?
Tak to první faul, myslím, určitě nebyl, protože ta hokejka tam zůstala v souboji mezi námi. Ale rozhodčí asi taky nevidí všechno.

Je pro vás vítězství před reprezentační přestávkou o to víc cennější?
Pro nás to vítězství je hodně důležité, protože prohrát dvakrát doma za sebou by nám určitě moc nepomohlo. Jsou to pro nás zlaté tři body, super.