„Začátek byl katastrofální," litoval Kindl, který je nejproduktivnějším hráčem Kohoutů po polovině základní části.

„Chci hlavně pomáhat týmu a dojít daleko. Věřím, že na to máme, protože jsme top mančaft," tvrdí jednadvacetiletý forvard.

Zvítězil soupeř díky lepšímu a bojovnějšímu přístupu k zápasu?
Přístup asi nebyl optimální, Brod byl lepší, ale my jsme měli problém přejít přes střední pásmo. Oni nás zastavovali a z toho vznikaly protiútoky. Když se hraje takhle do plných, tak by se asi mělo hrát jednodušeji – nahodit, výbušně vlétnout do rohu a získat puk. Nezkoušet přes střední pásmo projet, protože oni tam stáli ve čtyřech. Když soupeř takhle urputně brání střední pásmo, tak by se mělo hrát jednodušeji.

Denis KindlKdyž jste se do šancí dostali, tak vám nepřálo štěstí. Byla to taky příčina prohry?
Já myslím, že na třetí třetinu se to nehraje. V ní nějaké šance byly, ale já myslím, že kdybychom takhle hráli možná jen půlku zápasu, tak by to možná k bodům stačilo. Třetí třetina už byla trochu lepší, ale hokej se hraje šedesát minut a nemůžeme začít hrát v padesáté minutě. To proti takovému soupeři nejde.

Na začátku jste asi mohli děkovat Tomáši Halászovi, který vás hodně podržel.
My jsme si to řekli, že po první třetině to klidně mohlo být 1:4. Začátek byl katastrofální, pak se to trochu zlepšovalo, ale nebyl to náš výkon. Myslím, že hrajeme daleko lépe, teď máme v sobotu další zápas a v něm musí být to nasazení o sto procent lepší. A taky jednoduchost a přímočarost. Dnes jsme předvedli jeden z nejhorších domácích výkonů.

Ve třetí třetině jste po jedné akci už zvedal ruce nad hlavu. Viděl jste puk v brance?
Z mého pohledu to vypadalo, že jsem trefil síťku v růžku. Rozhodčí to ale posoudil takhle. Já jsem ještě jel trochu výbušně za čárovým, a ten mi ukazoval, že to viděl hlavní. Z mého pohledu to vypadalo jako gól, ale rozhodčí to bohužel neuznal.

Byl to po dvou týdnech další domácí zápas. Je pro vás zklamání, že jste nedokázali navázat na skvělý výkon proti Mladé Boleslavi?
Ano, ale nestalo se to poprvé. Odehrajeme super utkání a pak předvedeme tohle. Neříkám, že Havlíčkův Brod je slabší soupeř, ale doma bychom ho měli nátlakovým hokejem přehrávat a ne mu umožňovat takové jednoduché šance. To se nemůže stávat, aby takhle na nás v domácím utkání jezdili.

Trenér Dopita měl po zápase hlasitý proslov. Asi se to moc příjemně neposlouchalo, že?
Měl samozřejmě pravdu. My jsme top mančaft a nemůžeme odehrát dva zápasy dobře, a pak v jednom totálně vypnout. Jestli chceme dojít daleko, tak musíme pořád odvádět nadstandard.

Po polovině základní části vedete s 23 body kanadské bodování týmu. Máte z toho příjemný pocit?
Určitě to je lepší než minulý rok, ale já tady chci být od toho, abych pomohl týmu. Chtěl bych dojít daleko, protože myslím, že na to máme. Chtěl bych vyhrávat, protože od toho se hokej hraje. Soutěž je v polovině, teď se to bude lámat a každým zápasem bychom se měli připravit na play off. Nemůžeme odehrát dva super zápasy a pak vybouchnout. Musíme hrát šedesát minut, já si myslím, že jsme top mančaft a už jsme to mnohokrát dokázali.