Hokej se musel líbit, jsme maximálně spokojení, prohlásil Kindl

 „Už bylo taky na čase, abych nějaký gól dal," usmíval se jednadvacetiletý hokejista, který je ve svém týmu lídrem kanadského bodování.

Hned v úvodu jste dal dvě branky, byl jste na zápas hodně nažhavený?
Já jsem za to rád, byl to dobrý start do utkání. Myslím, že divákům se hokej musel líbit. Nevím, jak pro trenéry a gólmany, ale je to derby, vyhrálo se a myslím, že můžeme být maximálně spokojení.

Třináct gólů je na souboj Mory se Šumperkem hodně velký nadstandard. Čím to bylo způsobeno?
Je to trochu paradox. Tolik gólů jsme snad letos ještě nedostali a bylo to zrovna od Šumperku. Občas to tak je, podle výsledku první třetiny to už vypadalo, že to asi skončí divoce a taky to tak bylo.

Soupeři jste rychle odskočili do čtyřgólového vedení, ale Draci dokázali skóre ještě výrazně korigovat. Jak to, že jste soupeře nechali dostat se zpátky do zápasu?
Měli jsme super začátek, ale ono se to hraje docela těžko, když vedete 4:0. Pak jsou choutky hrát trošku víc dopředu. Jsme rádi, že jsme tu další fázi zápasu neprohráli větším mankem, protože Šumperk byl nebezpečný.

Podržel vás Tomáš Halász, který se v 15. minutě dostal do branky?
Určitě ano, protože jsme propadávali a oni měli moc přečíslení. To se nemůže stávat. Já si myslím, že nebýt gólmana, tak jsme se možná mohli strachovat ještě víc. Šumperk má dobrou sezonu, hraje o play off, takže mi bylo jasné, že to nevypustí. Jsem rád, že jsme jako tým uhráli tři body a teď se budeme soustředit na další zápasy.

Jaké to pro vás byly pocity, znovu si zahrát proti Šumperku, kde jste se narodil?
O tom se už napsalo hodně. I něco, co jsem třeba říct nechtěl. Já jsem v Olomouci rád, trenéři mi věří a jsem tady maximálně spokojený.

Neproběhly nějaké hecovačky s některými bývalými spoluhráči?
Ani ne, klukům v kabině jsem vypsal svačinku za tři body. Jsem rád, že to vyšlo (usmívá se).

Vy jste se trefil naposledy na konci listopadu. Jaké to pro vás bylo období, kdy jste nemohl dát gól?
Samozřejmě jsem na to trošku myslel, měl jsem hodně šancí, ale občas jsem se špatně rozhodoval s pukem. Myslím, že dnes se ke mně puk při tom druhém gólu odrazil a jsem za to rád. Už bylo taky trochu na čase (usmívá se).

Po vašich povedených akcích se na olomouckém stadionu v posledních zápasech hraje písnička od skupiny Těžkej Pokondr, která nese název Denis. Vnímáte ji?
Vnímám. Já jsem vůbec nevěděl, že to je na mě. Pak mi to až řekl strejda, který se na mě chodí dívat. Je to docela pěkné. Vážím si toho, že tady jsou fanoušci super, dneska byla opravdu výborná atmosféra.