Skupina Baníkovců napadla fanoušky olomouckých hokejistů během hokejového zápasu 1. ligy mezi Draky a Morou. Při potyčce nebyl nikdo zraněn, útočníkům hrozí obvinění z výtržnictví.

„Policisté již provedli výslechy osob ze Šumperku, k podání vysvětlení byla předvolána také skupina osob, kterou policisté zadrželi v Olomouci, kromě toho stále probíhá ztotožňování. Z trestného činu či přestupku dosud nebyl nikdo obviněn,“ uvedl mluvčí šumperské policie Miloslav Svatoň.

Rvačka na zimním stadionu byla velmi rychlá. V závěru 1. třetiny zápasu na zimní stadion vběhla skupinka asi tří desítek mladíků, někteří z nich v kuklách, a vydali se směrem ke kotli olomouckých fans. Fanoušky Mory začali mlátit a honit po tribuně, jejich buben hodili na led.

Policisté již předem zápas vyhodnotili jako rizikový, proto se před stadionem pohyboval větší počet hlídek státní i městské policie. Udržení pořádku na stadionu je ovšem zcela v kompetenci pořadatelské služby, ta nijak na situaci nezareagovala a policisty před stadionem na rvačku upozornili až kriminalisté v civilu, kteří na tribuně situaci monitorovali s kamerou.

Komandu baníkovců se ovšem podařilo ze stadionu vyklouznout a skupina se disciplinovaně vydala na šumperské nádraží, kde nasedla do vlaku a odjela.

Vzhledem k tomu, že podle policistů na stadionu hrozily další střety fanoušků, upustili od pronásledování a požádali o pomoc své kolegy v Olomouci, kteří si na Baníkovce počkali na tamním vlakovém nádraží.

Do jaké míry se do incidentu zapojila šumperské odnož Baníkovců, která si říká Schönberg Gruppe, policisté zatím nechtějí zveřejnit.

„Bližší informace by mohly mařit vyšetřování, ovšem na případu policie pracuje velmi intenzívně, “ sdělil mluvčí policie.

Vše o kauze komanda Baníkovců najdete ZDE