Gólman Jan Lukáš dostal poprvé v sezoně důvěru v domácím extraligovém zápase, jenže v brance vydržel pouze úvodní dvacetiminutovku s děsivou bilancí čtyř úspěšných zákroků a tří inkasovaných branek.

Nutno podotknout, že spoluhráči pětadvacetiletému strážci svatyně Mory pobyt v brankovišti vůbec neulehčili. „Je mi to i trošku líto za Honzu, vůbec jsme mu nepomohli. Prostě mě to mrzí za něj,“ poznamenal útočník Mory Jan Knotek.
A přidal se i obránce Tomáš Dujsík.

„Honza je výborný gólman. Shodnou okolností to tam ale tak blbě napadalo,“ okomentoval smolou třetinu olomoucký bek.

„Byla to snad nejhorší třetina v ročníku. Za to jsme si nezasloužili vyhrát,“ zlobil se olomoucký trenér Zdeněk Moták.

„Začali jsme katastrofálně. Neměli jsme vůbec nic, puky nám skákaly,“ mračil se při hodnocení úvodní části hry útočník Mory Zbyněk Irgl.

Piráti precizně trestali olomoucké chyby. Nejprve Jan Havel získal puk na obranné modré, dovezl jej do útočného pásma a střelou přes obránce Dujsíka otevřel skóre.

„Musím pochválit střelce, trefil to úplně perfektně. Honza s tím nemohl nic dělat,“ konstatoval bek Kohoutů Dujsík.

O malou chvíli později Lukáše překonal šikovnou tečí finský útočník Masi Marjamäki.

Třetí rána na 1:3 přišla po chybě v rozehrávce, hříšníky byli Robin Staněk s Dujsíkem. Od druhého jmenovaného se puk odrazil na hůl Marjamäkiho, jenž v nájezdu na Lukáše nezaváhal.

„Dostal jsem špatnou přihrávku na konec hokejky, blbě jsem zpracoval puk a soupeř byl hned u mě, takže nevím, co bych tam mohl udělat líp,“ popisoval situaci před vítěznou brankou Pirátů obránce domácích Dujsík.
Od druhé třetiny už strážil olomouckou svatyni Branislav Konrád. Co naplat, že slovenský gólman udržel čisté konto.

Marné bušení do chumotvských vrat

Olomoučtí hokejisté se totiž dočkali pouze snížení z hole Jana Knotka a v závěrečném náporu kýžené třetí branky nedosáhli.

„My jsme do nich sice bušili, ale soupeř si náskok podržel. Co bylo kolem brány, tak chytil gólman,“ zhodnotil Irgl. Chomutov z pouhých 16 střel na branku vytěžil tři góly a rovněž cenné tři body.

„Čekali jsme tlak, který od soupeře přišel, ale díky výkonu brankáře a týmu si vezeme tři body,“ radoval se z třetí výhry v sezoně trenér Jan Šťastný.
V neděli se Mora představí v Karlových Varech, v úterý pak na domácím ledě hostí Třinec.

Jiří Ondrušek.
Čtvrtstoletí Kohoutem. Ondruška potěšili fanoušci: Překvapilo mě to

HC Olomouc – Piráti Chomutov 2:3 (1:3, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Irgl (Burian), 47. J. Knotek (Škůrek) – 3. Havel, 5. Marjamäki (Knot), 18. Marjamäki. Rozhodčí: Pešina, Kubičík – Jindra, Zíka. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. Diváci: 4013.

Olomouc: Lukáš (21. Konrád) – Škůrek, Švrček, J. Galvas, Ondrušek, Dujsík, Jaroměřský, Staněk – V. Tomeček, J. Knotek, Laš – Irgl, Kolouch, Burian – J. Káňa, Nahodil, Strapáč – Skladaný, Mráz, Ostřížek. Trenéři: Tomajko a Moták.
Chomutov: Š. Lukeš – J. Mrázek, Jank, Knot, Dietz, Flemming, Štich, Buchtela – Duda, V. Růžička ml., Tomica – T. Svoboda, Klhůfek, Sklenář – J. Stránský, Vantuch, Marjamäki – Havel, Huml, Koblasa. Trenéři: V. Růžička st., Martínek a J. Šťastný.