„Jako by mě puk poslední dobou neměl rád," trpce se pousmál Kašík.

V zápase proti Mladé Boleslavi jste byli horší v produktivitě. Tlačili se vaši spoluhráči méně do branky než soupeř?
Asi to tak bude. Co jsem vypozoroval, tak to Michal Valent vždycky dostal do pupku a před bránou nebyl nikdo z našich hráčů na dorážku. To bychom měli změnit, protože před bránou je to vždycky nebezpečné. Dnes jsem si to potvrdil na vlastní kůži, že když tam jsou hráči a brankář nevidí to nahození, tak to v té bráně prostě skončí. Musíme něco změnit a uvidíme. Od středy se zase začneme připravovat na další zápas. Čekají nás ještě čtyři utkání. Já nic nevzdávám a pořád budu bojovat. Věřím, že to zlomíme a budeme aspoň předvádět skvělý hokej, aby se to divákům líbilo.

Bude to těžké se po pěti porážkách ještě dostat zpátky do pohody? Neleží na týmu deka?
Já ty porážky většinou hodím za hlavu, ale v této chvíli těžko něco hodnotit. Asi to trochu v hlavách máme a dneska to šlo v koncovce vidět. Měli jsme šance i do prázdné branky, ale nebyli jsme schopni to tam dát. Navíc ty smolně inkasované góly…

Prohrou s Boleslaví jste definitivně ztratili šance na postup?
Já nevím, jak vypadá tabulka, musel bych se na ni podívat, ale pořád je ve hře dvanáct bodů. Kdybychom na konci měli osmnáct bodů, tak bychom možná ještě mohli postoupit, ale opravdu nevím, jak to tam teď s těmi body je. Já věřím, že kluci to nehodí do pytle a pořád budou bojovat a já taky.

Chybí vám na konci baráže už euforie, kterou jste měli v těch úvodních zápasech?
My se na zápas vždycky dokážeme vybudit, ale posední dobou nám tam vždycky hned spadne nějaký nešťastný gól a kluky to pak trošku zlomí. Ale myslím, že do dalšího zápasu už zase půjdeme naplno, s chutí vyhrát.

V posledních zápasech jste vždycky rychle inkasovali. Nahlodalo to týmovou psychiku?
Těžko říct, já klukům do hlavy nevidím. Já když dostanu gól, tak prostě zvednu hlavu a jedu dál. Ale abych řekl pravdu, tak dnes mě ten třetí gól položil. Už mě to trochu nazlobilo, že se snažím, hledám puky mezi hráči, ale stejně to tam proletí. Jako by mě puk poslední dobou neměl rád (usmívá se).

Obrana vám nepomáhá dle představ?
Ale ne, to vůbec. Kluci se snaží střely blokovat. Ale holt to teď často proletí. Já nevím, čím to je.

Mrzí vás, že tentokrát byly tribuny stadionu docela prořídlé?
Co na to říct? Pro mě je těžké se vyjadřovat k tomu zápasu, prostě mě to mrzí. A stejně mě mrzí to, že nepřijdou fanoušci. Když je plný stadion, tak je to paráda. Uvidí se, jak to bude pokračovat dál. Máme ještě dva zápasy doma, tak snad diváci ještě dorazí.