Zkušený chomutovský útočník David Hruška si v zápase proti Olomouci připsal druhou asistenci na vyrovnávací gól Kubinčáka. Jeden vstřelený gól však Pirátům na vítězství nestačil.

„Dneska všichni viděli, že jsme Olomouc dvě třetiny jednoznačně přehrávali. Hokej se nehraje na šance, ale na góly. My jsme dali jenom jeden a to rozhodlo," konstatoval Hruška. „Myslím, že jsme měli zaslouženě vyhrát," prohlásil v rozhovoru pro oficiální web Pirátů Chomutov.

Hruška byl nejproduktivnějším hráčem Pirátů v základní části extraligy. V play out ani baráži se mu však vůbec střelecky nedaří, na gól čeká již sedm zápasů. Nedokázal se prosadit ani v pátek ze závěrečného samostatného nájezdu, který mu lapil olomoucký čaroděj Libor Kašík.

„Chtěl jsem vystřelit nahoru, ale bohužel mi to sjelo. Ale nájezdy jsou loterie, chleba se lámal někde úplně jinde," konstatoval Hruška, který okomentoval i výkony brankáře Kohoutů.

Do Libora Kašíka si Hruška pořádně rýpnul. „On ničím výjimečný není. Některé zákroky má takové, že ho to jen trefuje. Má obrovské štěstí a dneska se to projevilo," chrlil ze sebe Hruška.

Dvacetiletý odchovanec Zlína, který hájí olomouckou svatyni, má přitom v baráži úctyhodnou bilanci. Kašík ve třech těžkých zápasech dostal jen tři góly z 99 střel.

„Některé zákroky má, ale myslím, že je to hodně o štěstí a obzvlášť v jeho případě určitě," myslí si Hruška.