„Musíme věřit, že se to zlomí,“ burcuje kapitán Richard Brančík.

Týmu se dlouhodobě nedaří. V čem je největší problém?
Vyplývá to z našeho postavení v tabulce a střelecké potence. Nikomu nelze upřít snahu a bojovnost. Každý se chce ze současného postavení v tabulce dostat. Proti Jihlavě jsme měli zápas dobře rozehraný. Za stavu 2:1 se to všechno chtělo podřídit tomu, abychom stejným výsledkem vyhráli. V dané situaci nejsme schopni dát víc než dva tři góly. Chtěli jsme tři body, ale máme jeden.

Ve vaší hře převládají hrubé chyby. Vyplývá to z toho, že se vám nedaří a chyby jsou pak důsledkem zvýšené nervozity?
Určitě. Ale na to se nemůžeme vymlouvat. Je tady řada zkušených hráčů, kteří se v takových situacích už ocitli. Je třeba se s tím vyrovnat. Kdyby tady byl tým nějakých bažantů, tak se nemůžeme divit. Ale máme řadu zkušených hráčů a nemělo by to na nás dolehnout.

V přípravě jste přitom dávali spoustu gólů. Proč se to najednou v sezoně tak zlomilo?
Byla to jen příprava. Ze začátku nám to tam padalo. Trénuje se třífázově a někdo třeba v den utkání trénoval víc. Tím ale nechci snižovat naše výsledky. V posledních čtyřech zápasech jsme dali čtyři nebo pět gólů. Je to hodně hodně málo. V tréninku se koncovce věnujeme. Nevím, jestli jsou gólmani tak dobří. Ale to ne, protože je všechny známe. Je to nějaký blok, nevím. Musíme věřit, že se to zlomí.

V utkání s Jihlavou jste nastoupili proti bývalému trenéru Vlkovi. Měli jste nějakou zvýšenou motivaci?
Žádná taková debata se nevedla. Na soupeře jsme se připravovali jako vždycky. Hlavně jsme potřebovali tři body.

Opět se vám nepovedl vstup do zápasu, když jste po 62 sekundách prohrávali. Otáčení skóre pak stojí hodně sil?
Určitě. V utkání se Znojmem jsme gól dostali na konci první třetiny, teď hned v první minutě. Je lepší vést 1:0 nebo 2:0 a pak soupeř musí hru otevřít. Naopak takhle soupeř hraje v určité pohodě a my musíme zvýšit obrátky. Vytrácí se klid ze hry a koncovky. Pořád věřím, že se to zlomí a půjdeme nahoru.

Jaká je nálada v kabině po nepovedeném úvodu sezony?
Pohoda jde ruku v ruce s výsledky. Žádná dusná atmosféra v kabině není. Není důvod k obrovské panice.

Zatímco v útoku je to velké trápení, Štefan Žigárdy předvádí výborné výkony.
Určitě. V posledních zápasech nás hodně podržel. To, že prohráváme o gól nebo dva je jenom díky němu. Je schopen dostat jeden dva góly. Když ale nebudeme skórovat, tak nebudeme vyhrávat. Je škoda, že nedokážeme využít jeho momentální formu.