Jde o Jana Káňu, Františka Skladaného a Zbyňka Irgla.

„Doufáme, že Zbyňa to stihne, u Fera taky doufáme, ale Kánič určitě ne,“ prozradil po domácím přípravném utkání se Zlínem trenér Kohoutů Zdeněk Moták.

Zejména zranění Jana Káni donutilo Hanáky přišlápnout plyn v již zmíněné snaze přivést Olesze.

„Rozebírali jsme jeho příchod více méně každý den ze všech stran, jestli by to pro nás bylo možné a tak dál. Pak se to utnulo. Když se ale zranil Honza Káňa, byl to spouštěč. Šli jsme do toho znovu a začali zase jednat,“ odkryl Moták jeden z fragmentů Oleszova příchodu.

SMOLAŘ KÁŇA

Káňa je velký smolař. Od ledna 2019, kdy do Olomouce přišel, toho víc promarodil, než odehrál. V přípravě nastoupil do dvou zápasů, v tom druhém utrpěl zranění v dolní části těla, kvůli kterému přijde o start sezony.

Šlo o utkání na ledě svého bývalého dlouholetého zaměstnavatele, Komety Brno. Představil se tam v cizím dresu vůbec poprvé. A takhle to dopadlo.

Skladaný do přípravy zatím vůbec nenastoupil. Už před třemi týdny ho jeden ze spoluhráčů na tréninku nastřelil pukem do ruky. Místo sádry už má alespoň dlahu.

Irgla pak trápí loket, ze zmíněné trojice je ale návratu do zápasů nejblíže. Ve středu, když zraky všech mířily zejména na novice Rostislava Olesze, bruslil na tréninku jako jediný v černém dresu.

CHYBÍ I LUDVÍK RUTAR

A tím není výčet olomouckých lazarů kompletní.

„Ludvík Rutar je taky lehce zraněný,“ řekl Moták na adresu 20letého obránce, který neodehrál poslední čtyři zápasy.

„Doufám, že už se to dál nebude prohlubovat,“ přál by si olomoucký kouč.