Dařilo se vám bodovat nejvíc ze všech olomouckých hokejistů. Vážíte si toho, i když šlo „jen“ o přípravu?

Abych pravdu řekl, tak jsem o tom doteď nevěděl. Nikde se ty statistiky v přípravě nepíšou, takže jsem to nijak nesledoval. Navíc si myslím, že třeba podle videí by to bylo jinak. Ani nevím, kde jsem ty nahrávky všechny nasbíral.

Každopádně jste u pár gólů bez pochybností byl. Je dobře, že jste se takhle bodově rozehřál už v přípravě?

Jsem za to samozřejmě rád. Budu se snažit, aby to po té loňské sezoně bylo lepší. Tohle je dobrý začátek, doufám, že to potvrdím i v sezoně.

Vidíte nějakou výhodu v tom, že teď jste v Olomouci už od začátku sezony?

Určitě. Nejprve jsem sem přišel na měsíční hostování, pak jsem nevěděl, jestli se budu vracet do Brna, nebo budu zůstávat. Hlavou jsem byl chvílemi trochu jinde, přemýšlel jsem o tom, co bude. Teď je lepší, že vím, na čem jsem, s kým budu hrát a tak dále. Můžu se věnovat jenom hokeji, což je super.

V minulé sezoně vás trápily zdravotní potíže, v přípravě jste ale sehrál všechna utkání. To je příjemné zjištění, že?

To určitě. Vloni se mi to nějak sešlo, byl jsem celý rok sesypaný. Navíc jsem se zranil i v letní přípravě, takže to nebylo jednoduché. Teď se ale cítím dobře, nějaké menší svalové problémy jsou pořád, to je normální. Snažím se ale dělat všechno pro to, abych byl zdravý.

Zdá se, že sezonu zahájíte po boku ověřeného dua Knotek – Laš. Jak se vedle nich cítíte?

Suprově. Na Knoťarovi je vidět, že už je zkušený centr, Marek je rovněž zkušený hráč. Minulý rok jim to šlapalo ještě s Honzou Eberlem, kterého se pokusím nahradit. Snad to bude fungovat a budeme dělat body. Důležité je, abychom co nejvíc pomohli celému mančaftu.