„Jsme rádi, že jsme prodloužili smlouvy s těmito hráči,“ pochvaluje si na stránkách klubu HC Olomouc jeho majitel a trenér A-týmu Jan Tomajko. „Chceme, aby mužstvo bylo pohromadě a moc se neobměnilo. Doufáme, že se nám tato strategie vyplatí. Podpisy těchto tří hráčů jsou podle mě velice důležité,“ dodal Tomajko.

Zejména z pokračování Jana Káni musí mít fanoušci Kohoutů radost. Devětadvacetiletý odchovanec zlínského hokeje byl v základní části uplynulé sezony nejproduktivnějším hráčem Olomouce a jen o bod zaostal za svým osobním maximem. Ve 48 zápasech zaznamenal 28 bodů (13+15). Na Hané bude až do konce ročníku 2022/23, příští sezona pro něj bude v dresu Mory už pátá.

Do čtvrtého ročníku za Olomouc nastoupí Vojtěch Tomeček, jenž podepsal nový roční kontrakt. Hbitý forvard se šikovnýma rukama patří mezi hráče na pomezí třetí a čtvrté lajny, když je ale potřeba, obstojí klidně i v prvním útoku. V minulém ročníku zapsal v 35 zápasech 8 bodů (5+3).

„Honza Káňa s Vojtou Tomečkem jsou u nás už delší dobu a patří ke klíčovým hráčům,“ konstatoval Tomajko.

Tomajko: Kunc může být nadprůměrný hráč

A do třetice Michal Kunc. S dvacetiletým mladíkem se přestalo počítat v jeho mateřském Brně a těsně před koncem přestupové uzávěrky zamířil na Hanou. A pookřál. Skóroval hned při debutu a dohromady si v 16 duelech základní části připsal slušných 7 bodů (3+4). V play-off odehrál jen jedno utkání.

Olomouc na něj chce ale do budoucna spoléhat, proto s ním podepsala novou tříletou smlouvu. „Michal Kunc je mladý hráč, který toho má ještě mnoho před sebou a má velké předpoklady se stát nadprůměrným extraligovým hráčem,“ odhaduje Tomajko možnosti mladého hokejisty.

Nové posily ohlásí Mora nejdříve za necelé dva týdny – 1. května. Jednou z nich by podle informací deníku Sport měl být obránce Dalibor Řezníček, který byl v uplynulém ročníku se 16 body druhým nejproduktivnějším bekem Zlína. Devětadvacetiletý obránce odehrál většinu své kariéry právě v mateřském Zlíně, sezonu si ale střihl také v EBEL za Znojmo.

Už před týdnem Mora oznámila prodloužení smluv s brankářem Janem Lukášem, obráncem Davidem Škůrkem a útočníkem Lukášem Nahodilem. Zato brzy po čtvrtfinálovém vypadnutí se Spartou došlo k rozloučení s dlouholetým kapitánem Martinem Vyrůbalíkem.

Autor: David Jahoda