Šestadvacetiletý forvard v týmu Mory už dříve hostoval – nastupoval v první lize a hrál i barážové zápasy. Nyní si za Kohouty premiérově zahraje extraligu.

„Věřím, že to pro mě bude impulz v tom, abych se posunul v kariéře dál a využil toho, co ve mě je,“ řekl Kolouch po prvním tréninku v rámci suché letní přípravy.

Ocenil, že nepřichází do neznáma.

„V tom je to pro mě příjemnější. Vím, do čeho jdu a jsem rád, že Olomouc projevila zájem. Doufám, že klubu budu moct pomoci co nejvíc,“ prohlásil hokejista, který se znovu sešel i s řadou bývalých spoluhráčů.

„Osm nebo deset kluků, se kterými jsem hrál už před tím, tady stále je a pro mě je to jenom dobře.“

Olomoucký klub měl Kolouch od svého prvního příchodu na Hanou v osobním žebříčku vždy vysoko.

„K Olomouci jsem si za tu dobu, co jsem tady hrál, vybudoval velmi pozitivní vztah, takže jsem se sem těšil. Těším se rovněž na sezonu, až to všechno začne,“ prozradil.

VÝBORNÝ BRUSLAŘ A BOJOVNÍK

Vedení olomouckého klubu si od Koloucha slibuje, že společně s dalším příchozím forvardem Vojtěchem Tomečkem dokážou nahradit Jana Eberleho s Jakubem Hermanem, kteří hanácký klub po sezoně opustili.

„Petr je výborný bruslař a bojovník. Typologicky se nám sem hodí,“ pochvaloval si exvítkovickou posilu trenér a jednatel klubu Jan Tomajko.

Kolouch prakticky celou kariéru nastupoval v ostravském klubu a nyní sám pocítil, že nastal čas na změnu.

„Myslím, že změnu jsem už opravdu potřeboval, protože ve Vítkovicích jsem byl od mala, co jsem začal hrát hokej,“ konstatoval hráč, který v uplynulé sezoně se svým klubem doputoval do čtvrtfinále play-off. Tedy do stejné fáze jako Mora. Ta ale musela přes předkolo.

Hanáci tedy byli považovaní za jednoho z největších překvapení sezony.

Kolouch to tak ale nebere.

„Nepřekvapilo mě, že Olomouc v play-off došla až do čtvrtfinále. Proti ní se vždycky hrálo těžce. Je to velmi houževnatý, obětavý a kvalitní soupeř, který zakládá svůj výkon na bojovnosti a obětavosti,“ popisoval hokejista herní styl svého nového týmu, do kterého by měl bez problémů zapadnout.