Junioři:

Domácí zápas s Opavou omlazená juniorka nezvládla. „Měli jsme v sestavě několik dorostenců a myslím si, že zrovna ti patřili k těm lepším hráčům tohoto mužstva,“ chválil Luděk Konopčík některé dorostence v týmu

Slezan se v první třetině ujal dvougólového vedení a po dvou třetinách vedli hosté v Olomouci dokonce 4:1. V poslední třetině se za domácí trefil dvakrát Lehečka a zmírnil prohru Mory na konečných 3:5.

„Ten výsledek nás ani tak moc nezarmoutil. Spíše nás zarmoutila ta předvedená hra. Kdybychom prohráli první třetinu pět nula, tak by se nemohl nikdo divit. Kluky jsme nabádali, aby se k tomu postavili zodpovědně, ale neodehráli jsme dobrý zápas. Máme hodně špatné začátky zápasů, nevím čím to je,“ dodal olomoucký trenér Konopčík

HC Olomouc – HC Slezan Opava 3:5 (1:2, 0:2, 2:1)

Branky: 18. Pánek (Mareček, Finkes), 49. Lehečka (Rác), 55. Lehečka (Rác) – 3. Slanina (Novák, Verlič), 16. Baďura (Vítek, Seidler), 21. Herman (TS), 23. Herman (Vaněk), 60. Mlýnek (Vitásek). Rozhodčí: Váňa – Goňa, Obadal. Vyloučení: 5:6, navíc Králík (OL) 5 min. + do konce. Využití: 1:1.

Mora: Kúdela – Axman, Spurný, Lyzák, Trojan, Kvapil, Mečiar, Finkes, Rác, Králík, Lehečka, Mareček, Pánek, Dostál, Ogrizek, Dopita, Machala, Matoušek, Lechner, Kroseska.

Ani v Jihlavě nečekal juniory Mory žádný med. Domácí Dukla měla utkání pod kontrolou a zvítězila 6:1. Jedinou trefil Olomouce si připsal až v poslední minutě zápasu Spurný.

„Starší hráče už jsme poslali do druhých lig, a přijeli jsme s hráči, kteří by po nich měli tu roli převzít. Bohužel ji nepřevzali. A jestli takhle budou pokračovat, tak budeme hrát raději s dorostenci a tito hrát nebudou. Jestli máme dostat v Jihlavě 6:1 s mladýma klukama nebo 6:1 s juniory, to už je úplně jedno,“ prohlásil olomoucký Luděk Konopčík po utkání.

HC Dukla Jihlava – HC Olomouc 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)

Branky: 16. Vondráček (Zeman), 22. Kotlík, 22. Klíma (Pometlo), 40. Vysloužil (Malec, Kotlík), 53. Zeman (Malec), 56. Vondráček (Rašner) – 60. Spurný (Rác, Pánek). Rozhodčí: Jeřábek – Guth, Rittich. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 130.

Mora: Kůdela – Trojan, Mečiar, Finkes, Lyzák, Axman, Spurný – Dopita, Pánek, Dostál, Lechner, Matoušek, Mareček, Kroseska, Ogrizek, Rác.

Starší dorost:

Naopak starší dorostenci svými výkony těší trenéra Kamila Přecechtěla. O víkendu si Mora dokonce vyšlápla na první tým extraligové tabulky z Vítkovic. Domácí favorit vedl 2:0, jenže Kohouti se nevzdali. Na rozdíl jedné branky snížil Lehečka a do konce druhé třetiny vyrovnal skóre Machala.

Zápas šel do prodloužení, ve kterém se trefil Jergl a zařídil tak pro hosty velmi cenné dva body.

HC Vítkovice Steel – HC Olomouc 2:3 po prodl. (1:0, 1:2, 0:0 – 0:1)

Branky: 18. Hudeček (Tomi), 28. Koziol (Stránský) – 32. Lehečka (Zona, Vondra), 38. Machala (Zona), 61. Jergl (Lehečka).

Mora: Motáň – Vondra, Husák, Kebza, Škůrek, Novotný, Lehečka, Kvapil, Konečný, Jergl, Dufka, Zitka, Hes, Králík, Zona, Brada, Kunce, Machala, Schejbal.

Formu potvrdili starší dorosteni Mory i doma s Havířovem. V první třetině nasázeli Kohouti Panterům tři branky. Hattrickem se o to zasloužil Pavel Zona. Hosté ve druhé části snížili, ale Mora si vítězství nenechala vzít. V poslední třetině uzavřel skóre Vondra a Kamil Přecechtěl mohl být po zápase spokojený.

„Hlavně nám vyšla první třetina, kdy jsme takovými šťastnými góly to utkání rozhodli. Jinak si myslím, že to utkání bylo vyrovnané. Díky tomu, že jsme zvládli tu první třetinu, tak jsme získali tři body,“ prohlásil po zápase olomoucký trenér.

Mora je na špici extraligové tabulky a má již prakticky zajištěné play-off. Někteří hráči tedy byli přeřazení do juniorů. „Teoreticky už jsme v play-off, proto dáme přednost hráčům z mladšího dorostu,“ prohlásil Přecechtěl.

HC Olomouc – HC Havířov Panthers 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Zona (Lehečka, Jergl), 18. Zona (Králík), 20. Zona (Dufka), 49. Vondra (Husák) – 34. Miczek (Diviš).

Mora: Motáň – Jergl, Kvapil, Vondra, Škůrek, Schejbal, Dufka – Králík, Lehečka, Zona, Husák, Konečný, Machala, Novotný, Zítka, Kunce, Kebza, Kostelník, Brada, Lyzák, Hes.