Souboj se Znojmem, které má naopak místo v elitní šestici zajištěno, byl tedy pro obě mužstva pouze formalitou. Ani jednomu z celků se výsledek do další fáze extraligy započítávat nebude.

Orli vstoupili do zápasu velice vlažně a Kohouti je ztrestali již v první minutě. Střelu Ráce domácí gólman vyrazil na hůl Matouše Venkrbce a ten otevřel skóre. Útočná dvojice Rác – Venkrbec byla u všech gólů Hanáků.

Další gól si tato útočná dvojice schovala na třetí třetinu. Orli se nechali často vylučovat a Mora je v přesilovkách trestala. Ve 46. minutě nahrál Venkrbec do lepší pozice kolegovi Rácovi a ten vymetl znojemskou šibenici.

Třetí gól Kohoutů zaznamenal pět minut před koncem Venkrbec, který nahazoval puk od zadního mantinelu a gólman Znojma Pance si puk nešťastně srazil do branky.

Orlům chyběla v utkání potřebná motivace a tak se pro Kohouty stali snadnou kořistí. Gólman Mory Kůdela odehrál velmi povedený zápas a udržel čisté konto.

Extraligu juniorů nyní čeká reprezentační přestávka. Po ní se rozjedou boje v nadstavbové části. Mora bude hrát skupinu o udržení, protože postup mezi elitu Hanákům nešťastně protekl mezi prsty.

HC Orli Znojmo – HC Olomouc 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Branky: 1. Venkrbec (Rác), 46. Rác (Venkrbec), 56. Venkrbec . Rozhodčí: Ondřej – Guth, Rittich. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:2. Diváků: 73.

Mora: Kůdela – Pazda, Ustrnul, Mečiar, Finkes, Kolibár, Malina – Vajda, Heža, Coufal, Pánek, Dostál, Lechner, Matoušek, Mareček, Kroseska, Ogrizek, Rác, Venkrbec.