Ve čtvrté minutě zápasu dostali Kohouti možnost hrát dvojnásobnou přesilovku. Tu také využili, když se trefil Viktor Coufal. Početní výhodu využili o deset minut později i Slezané, kteří zásluhou Ondřeje Vitáska vyrovnali.

Start do druhé třetiny domácím nevyšel. Po dvaadvaceti vteřinách bylo proti Moře nařízeno trestné střílení, které Patrik Džemla střelou mezi Slovákovi betony proměnil. Ani to nebylo ze strany devátého týmu Noen extraligy vše. Chvíli před druhou přestávkou zvyšoval na 3:1 pro hosty Adam Koschatzký.

V poslední třetině zajistil Slezanům luxusní třígólový náskok Pavel Baďura.

Olomouc sice snížila na rozdíl dvou branek a minutu před koncem odvolala gólmana, víc než gól z hokejky Jana Kolibára na konečných 3:4 ale nevytěžila a zkomplikovala si tak boj o šesté postupové místo extraligy.

HC Olomouc – HC Slezan Opava 3:4 (1:1, 0:2, 2:1)

Branky: 4. Coufal (Ustrnul, Pezda), 47. Rác (Venkrbec, Coufal), 60. Kolibár (Dostál) – 15. Vitásek (Kukla), 21. Džemla (tr. střílení), 39. Koschatzký (Novák, Skoumal), 46. Buďara (Dohnal). Rozhodčí: Přikryl – Novák, Poláček. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:2.

Mora: Slovák – Pezda, Ustrnul, Mečiar, Finkes, Kolibár, Malina – Vajda, Heža, Coufal, Pánek, Dostál, Lechner, Matoušek, Mareček, Kroseska, Ogrizek, Rác, Venkrbec.