„Přijde hodně lidí a bude to, myslím, bojovné utkání. Zlín výborně bruslí, my taky, takže to bude útočné s množstvím soubojů a střelby. Pro diváky to bude asi atraktivní,“ láká kouč olomouckých hokejistů na zápas, který startuje v 18 hodin.

Podle Tomajka půjde o střet týmů vyznávajících podobný herní styl.

„Bude to kdo s koho. Zlín výborně napadá, jejich pohyb dělá každému mužstvu problémy. Musíme si poradit s jejich nátlakovým hokejem. My hrajeme podobně, bude to boj,“ předpovídá.

Berani porazili Kohouty v rámci této sezony již třikrát, na Hané vědí, že právě teď nastal čas na odplatu. „Máme jim co vracet. Porazili nás ve dvou přípravných utkáních, porazili nás i ve Zlíně v prvním extraligovém měření. Na to jsme nadržení, abychom je v pátek porazili,“ burcuje tým Tomajko.

Osm vítězství z devíti zápasů

Mora po výhře v Pardubicích poskočila dokonce na třetí místo extraligové tabulky, aktuálně jsou Kohouti čtvrtí a z posledních devíti zápasů osmkrát zvítězili.

„Hráči to tak ale nevnímají,“ konstatoval Tomajko a upozornil na nabitý program, který olomoucký tým absolvoval.

„Zápasů bylo v předchozích dnech hodně. Hráli jsme obden nebo ob dva dny a na hráčích už byla vidět už 'i taková psychická únava. Naštěstí jsme v tomto týdnu měli dva dny volna, takže doufáme, že hráči budou dobře naladění,“ věří olomoucký kouč.

Žádní hráči z marodky se ale do pátečního zápasu neuzdravili, chybět tedy bude například kapitán Martin Vyrůbalík nebo útočník Petr Kolouch.

„Ze zraněných nenaskočí nikdo, budeme hrát ve stejné sestavě,“ potvrdil trenér.

Olomoucký tým v posledních zápasech těžil z toho, že se střelecky prosazovaly všechny útočné formace, Kohouti nebyli závislí pouze na gólech nejlepšího střelce extraligy Zbyňka Irgla.

„S tím jsme maximálně spokojeni. Góly nedává jedna pětka, dávají je všechny čtyři a každý zápas za to vezme někdo jiný. Pro mužstvo je to jenom dobře,“ pochvaluje si trenér Tomajko.