„V téhle sérii se nám zrodil populární výsledek 3:2,“ pousmál se koutkem trenér Mory Zdeněk Moták.

Jeho protějšek Ladislav Čihák jen pokývl a dodal: „Musím říct, že jsem rád, že jsme o ten gól byli šťastnější my a srovnali stav série na 2:2,“ oddechl si.

Vracet se domů s vědomím nutnosti odvracet hrozbu konce sezony by rozhodně nebylo nic, čím by chtěl zatěžovat svoji nervovou soustavu.

Nahodil: zklamaní nejsme

Zachmuřelé obličeje domácích Kohoutů ale k vidění nebyly.

„Zklamaní… to ne. Tohle je prostě play-off. Teď se nemůžeme vrtat v tom, jestli jsme prohráli zápas. Je to 2:2 a začínáme od nuly,“ uvedl útočník Mory Lukáš Nahodil, který v 54. minutě ukrojil z vedení Plzně 2:0 a vrátil svůj tým zpět do hry.

Jeho pohledná trefa byla jedním dílkem pětibrankového veletoče ze třetí třetiny. Než se podruhé za sebou vyprodaná plecharéna dočkala gólového obohacení, trvalo to. Ale hokej to byl znovu jako břitva. Od samotného začátku.

První části vévodili hosté. A dost výrazně. Poměr střel na branku 14:3 pro Plzeň mluvil dost jasně. „V první třetině jsme byli pod tlakem a musím říct, že je pozitivní, že se nám dařilo hrát dobře dozadu. Tam jsme si nenechali vstřelit branku, i když jsme byli pod tlakem,“ těšilo Motáka.

Nebylo daleko k tomu, aby Mora navzdory velké plzeňské převaze šla do paradoxního vedení. Irgl švihl a Frodl se jen ohlédl. Puk však jen zazvonil o levou tyčku jeho branky.

Rovina ledu jako kdyby byla nakloněná na jednu stranu, protože druhá část naopak patřila hráčům Olomouce. V přesilovce dokonce dostali kotouč za Frodla, ale jeho spoluhráči jej před dorážejícími Hanáky stačili včas zamést.

Nešťastné Švrčkovo vyloučení

„Plzeň na nás vletěla, to je pravda. Byli na nás nažhavení. Druhou třetinu se to otočilo, dostávali jsme se do šancí, škoda, že jsme tam nedali nějaký gól,“ mrzelo obránce Jana Švrčka.

Právě on měl prsty v jednom z klíčových okamžiků zápasu. Nebo spíš hokejku. V závěru druhé třetiny dostal čtyřminutový trest. I když v tom byl docela nevinně, pravidla jsou nemilosrdná.

„Eberle mi v plné jízdě najel na hokejku, která byla v souboji s jiným hráčem. Byla to nešťastná náhoda, ne nějaký úmysl,“ popsal smolný moment.

Dlouhou plzeňskou přesilovku sice rozdělila přestávka, to ale Západočechům nevadilo. Po Čerešňákově ráně ještě Škůrek stihl puk zpoza Konráda odpálit, ovšem jen na hůl volného Allena, který v čase 41:10 otevřel skóre.

„Druhá pauza přesilovku rozdělila, ale zaplaťpánbůh, že jsme v ní dali gól. Trošku nás to nastartovalo, pak jsme dali druhý,“ pravil útočník Škody Václav Nedorost, který byl při gólu na ledě.

Konrád hned vzápětí sice v pravý moment máchl svou lapačkou proti střele unikajícího Moravčíka, na laser ze Strakova zápěstí už byl ale krátký – 51. minuta a 2:0 pro hosty.

Technický přestupek a marná stíhačka

Hotovo? Ale kdeže. V přesilovce vrátil Kohouty do hry Nahodil. „Situace se přehrála na Aldu Jergla, on mi to krásně dal, byl jsem sám na gólmana a nějak jsem to tam dal bekhendem,“ popsal svou pohlednou trefu.

Následovala další početní výhoda, ale krátce nato taky technický kiks. V konečném důsledku osudový. Olomoučtí si nepohlídali střídání a hráli v šesti. „Je to hrubá chyba, která se nám vymstila. To se nám nesmí stávat,“ štvalo Motáka.

Jakmile totiž hosté vyprázdnili trestnou lavici, poslal puk za Konráda skrytou střelou Milan Gulaš. Ale ani v tomto případě to Kohouti nezabalili. Jen o 33 později hledal Kolouch před brankou Irgla, ale nenašel. A vadit mu to nemuselo. Puk si totiž do vlastní sítě srazil obránce Vráblík. Mora dál žila.

Švrček po oslavě se svými spoluhráče ještě slovně popíchnul brankáře Frodla, mladík v plzeňské brance už třetí gól neinkasoval. Západočeši třetí prodloužení v řadě nedopustili a radovali se z vyrovnání série.

Síly zůstávají

„Je to škoda, ale ukázali jsme sílu, že umíme bojovat za jakéhokoliv stavu,“ řekl Nahodil. „Myslím, že nám chyběla tak minutka na to, abychom srovnali,“ utrousil Švrček.

Ve čtvrtek se čtvrtfinále znovu vrátí na Hanou. Za jakého stavu? Kohouti věří, že plzeňský stadion vyloupí a doma budou útočit na vysněné semifinále. „Sil máme dost. Myslím, že jsme na tom fyzicky lépe než Plzeň. Víc bruslíme, máme lepší souboje. Budeme to chtít přenést do zápasu u nich,“ prohlásil odhodlaně tvrďák Švrček.

Úvodní buly šestého pokračování série je na programu v úterý od 17 hodin.

Předprodej na šesté čtvrtfinále
Šestý zápas série bude ve čtvrtek hostit olomoucká plecharéna. Majitelé permanentek mohou až do pondělní půlnoci zakupovat vstupenky přes síť Ticketportal nebo si dojít na pokladnu zimního stadionu od 16 do 18 hodin.
Volný prodej na pokladnách se uskuteční poprvé v úterý od 15 do 17 hodin.
Od úterní 18. hodiny pak bude spuštěn internetový prodej přes Ticketportal.