„Jsme loupežníci,“ jásali olomoučtí hokejisté po vydařeném zápase, když vcházeli do šatny. Aby ne.

Z vítězství se mohli radovat poprvé od 7. prosince, kdy doma přehráli Zlín.

„Možná jsme si dali na Silvestra předsevzetí, že chceme začít výhrou,“ smál se nejlepší hráč zápasu z olomoucké strany Jan Knotek, který ve 38. minutě obstaral vítěznou trefu.

„Ale vážně… po těch porážkách jsme potřebovali zabrat, podařilo se nám dát první branku, a to nám rozvázalo ruce,“ dodal elitní olomoucký centr.

Tu mohl už ve třetí minutě vsítit Strapáč, v přesilovce ale nastřelil jen tyč. Gólový účet Mory pro rok 2019 tak otevřel až na startu druhé třetiny Jergl.

Agilní štírek, kterého trenéři vytáhli do prvního útoku, navázal na svou vynikající prosincovou formu, a pohotovou dorážkou v přesilovce propálil Januse.

Kohouti následně nevyužili tři za sebou jdoucí početní výhody, paradoxně udeřili, když šli sami do čtyř. Rozehrávku Litvínovských na modré čáře přečetl Knotek a svůj únik korunoval skvěle načasovaným bekhendovým blafákem mezi Janusovy betony.

„Vyrovnané utkání. Důležitá pro nás byla druhá třetina, kdy jsme utekli do dvoubrankového náskoku,“ přikyvoval potěšeně Zdeněk Moták.

Když potom Mora ve třetí části přežila i dvojnásobnou přesilovku Vervy, v níž pomohla tyč tentokrát Konrádovi, prohnal se elegantně přes litvínovskou obranu Nahodil a navýšil už na 3:0.

„Ubráněné oslabení pěti proti třem pro nás bylo velice důležité,“ hodnotil Moták.

Čtyři minuty nato Kohouti zapomněli před brankou na osamoceného Lukeše. Jeho trefa sice smazala vynikajícímu Konrádovi čisté konto, na víc už se ale svěřenci kouče Razýma nezmohli. Trefou do prázdné klece naopak Olomouc díky Škůrkovi přidala definitivu zlomení své černé série.

Výhrou 4:1 se Kohouti posunuli na sedmé místo, pod sebe stlačili právě Litvínov.

O další body se Hanáci v rámci prvního domácího utkání roku 2019 pokusí proti Spartě, kterou hostí v neděli od 17 hodin.

HC Verva Litvínov – HC Olomouc 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Branka a nahrávky: 54. F. Lukeš (V. Hübl) – 24. Jergl (J. Knotek, Ostřížek), 38. J. Knotek, 50. Nahodil (Rutar), 59. Škůrek (Jaroměřský, Strapáč). Rozhodčí: Hodek, Lacina – Gerát, Lhotský. Vyloučení: 4:5, navíc Trávníček (Litvínov) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5 134.
Litvínov: Janus – Porseland, Ščotka, Graborenko, Baránek, Piché, Suchánek, L. Doudera – Petružálek, J. Mikúš, Kašpar – Válek, V. Hübl, F. Lukeš – Myšák, Gernát, Trávníček – D. Tůma, M. Hanzl, Jurčík. Trenéři: Razým a Skuhrovec.
Olomouc: Konrád – Jaroměřský, Škůrek, Staněk, Švrček, Ondrušek, Rutar – Ostřížek, J. Knotek, Jergl – Burian, Strapáč, Holec – Kolouch, Nahodil, V. Tomeček – Laš, Skladaný, Mráz. Trenéři: Tomajko a Moták.