„Mě osobně ničím nepřekvapily. Věděl jsem, že mají dobrý tým, a v domácím prostředí to dokazovaly," vrátil se Marosz ke čtvrtfinálové sé­rii.

V šestém úterním zápase jste
v Litoměřicích už vedli o dva góly, ale závěr byl nakonec pořádně dramatický. Jak byste rozhodující utkání okomentoval?
Domácí dostali přesilovku pět na tři a dali rychlý gól. Bylo to 3:2 a trápili jsme se až do konce. Jsme rádi, že jsme to udrželi, protože Litoměřice mohly vyrovnat z trestného střílení.

Měli jste v závěru velké nervy, když domácí stupňovali svůj tlak?
Tak my jsme šli minutu po minutě a chtěli jsme vítězství urvat. Pro nás je obrovské plus, že jsme sérii už ukončili a nemuseli jsme hrát sedmý zápas. Můžeme zregenerovat a připravit se na Jihlavu.

Před čtvrtfinálovou sérií většina fanoušků očekávala, že si s Litoměřicemi poradíte ve čtyřech nebo pěti zápasech. Překvapily vás něčím Litoměřice?
Mě osobně ničím nepřekvapily. Věděl jsem, že mají dobrý tým, a v domácím prostředí to dokazovaly. Sice jsme venku dvakrát prohráli na nájezdy, ale domácí měli
jak zkušené, tak mladé hráče. Byl to silný soupeř.

V domácím prostředí jste Kališníky vždy deklasovali, ale venku to byly rázem vyrovnané zápasy. V čem byl největší rozdíl?
Nevím, čím to bylo. Doma jsme dva zápasy vyhráli díky dobrým přesilovým hrám, což byl základ. Venku nám góly nepadaly a klepali jsme se až do konce.

Ve druhém zápase se Litoměřicím zranil gólman Přikryl a zdálo se, že Král bude slabinou týmu. Pustil dva lehké góly a měl problémy při rozehrávce. Nedalo se toho víc využít?
Já každého gólmana beru úplně stejně. Říkali jsme si, že se budeme tlačit do brány a umisťovat střely nahoru, protože byl menší postavy. Nemyslím si ale, že by to byla soupeřova slabina.

Teď vás v semifinále čeká Dukla Jihlava. Co od této série očekáváte?
Osobně se na to hodně těším. Pokud podáme dobrý týmový výkon, tak je přejedeme.

Dá se očekávat, že jihlavský trenér Petr Vlk proti vám opět vyrukuje s osvědčenou tuhou defenzivou. Co by na tuto hru mělo platit?