Bylo pro vás obtížné do zápasu naskočit ve druhé minutě za nepříznivého stavu 0:2?
Nebral jsem to až tak tragicky, protože se odehrály jenom dvě minuty a bylo krátce po rozcvičce, takže jsem nestačil ani vytuhnout. Nejhorší na tom bylo, že jsem v podstatě hned z první střely inkasoval. Bál jsem se, co to s námi udělá, ale nás nakopl ten vstřelený gól a viděli jste, že chlapci potom podali famózní výkon. Já jsem pak asi třicet minut neměl co dělat. Měli tam nějaké střely, ale nebylo to něco extra nebezpečného. Ve třetí třetině Kladno trochu zahrozilo, ale myslím si, že my jsme už byli o hodně lepší.

Hrála na konci zápasu ve váš prospěch roli i psychika?
Myslím, že ano, že je ten průběh položil. Hráli existenční zápas a vedli 3:0, když jsme potom vyrovnali na 3:3, tak to je dostalo do kolen. Já jsem rád za to, že z takového zápasu máme tři body.

Pamatujete, že byste v poslední době zažili podobný obrat?
Bylo to nedávno, jenom jsme byli na opačné straně. My jsme v Kladně vyhrávali 4:1 a soupeř na to měl ještě o mnoho méně času. Nakonec to sice skončilo v samostatných nájezdech, ale taky ten zápas otočili. Ale já jsem asi takový obrat našeho mužstva nezažil. Já jsem rád, protože to přišlo v nejlepší možné chvíli.

Co říkáte morální síle týmu, který už klepe na dveře extraligy?
Já můžu otevřeně říct, že my jsme v podstatě bezejmenné družstvo. Nemáme žádného Pateru, Procházku, Kaberleho nebo hráče, kteří jsou v jiných mužstvech jako v Chomutově Bartečko nebo v Boleslavi Výborný. My tady máme mladé kluky, kteří se chtějí někam dostat. Nikdo tady nevydělává velké peníze, takže pro nás je to všechno motivace. Jdeme do toho srdcem a hlava nehlava. Zatím se nám to daří, jsou ještě tři zápasy a doufám, že to už uděláme.

Nesvazovaly vám myšlenky na extraligu v úvodu důležitého zápasu s Kladnem ruce?
Já myslím, že ne. Byla škoda, že jsme nedali hned v patnácté sekundě gól, kdy tam měl perfektní situaci a šanci Radim Kucharczyk. Oni nás potrestali třemi slepenými góly. Ale viděli jste, jak to dopadlo, a my jsme za to rádi.

Další dva zápasy hrajete doma, máte vše ve svých rukou a můžete si to pokazit jen sami.
Já bych se na to takhle nedíval. Není potřeba na sebe zbytečně vytvářet tlak, že to máme ve vlastních rukou, protože se může stát, že už nic nevyhrajeme a odejdeme s dlouhým nosem. Musíme zase začít od spodu a s pokorou vstoupit do dalšího zápasu.