„Plzeň poslední minutu ubojovala u nás v pásmu, nepůjčila nám puk,“ popisoval zklamaný obránce Kohoutů Jan Švrček po skončení čtvrtfinálové série.

Sedmé utkání jste prohráli těsně 2:3, do semifinále play-off postoupila Plzeň. Jste hodně zklamaní?
Rozhodně. Za stavu 3:3 na zápasy chce vyhrát každý tým, bohužel my jsme zle vstoupili do utkání, první třetina byla od nás špatná. Pak jsme se to snažili dotahovat, ale i když se náš výkon postupem času zlepšoval, tak jsme nedali ten třetí vysněný gól. Plzeň po zásluze vyhrála sérii.

Všechny tři góly jste inkasovali během deseti minut. V čem byla chyba?
Těžko říct, po domácí výhře jsme přijeli v parádní náladě. Chtěli jsme navázat na ten šestý zápas, ale bohužel se nám to nepovedlo. Jezdili nám dva na jednoho, nerozebírali jsme si hráče. Nevím, z čeho to bylo, ale dopadlo to takhle.

Nemysleli jste si po výborném šestém zápase, že to v Plzni půjde samo?
To ne, všechny síly jsme chystali na sedmé utkání, připravovali jsme se i v hlavách. Nevyšel nám akorát vstup do utkání, což rozhodlo. První desetiminuovku jsme z toho vypadli úplně všichni a bohužel nás to stálo postup.

HC Škoda Plzeň vs. HC Olomouc. Sedmý zápas
Konec. Mora v Plzni otočit zápas nestihla

Co se dělo v šatně po první třetině?
Byl zvýšený hlas, ale nic hrozného, že bychom se drbali kdo za co může. Spíš to bylo tónem povzbuzujícím, bojovným. Pak se hra zlepšila, dařilo se nám to minutu po minutě. Posledních deset minut jsme měli celkem tlak, který jsme bohužel nevyužili ve vyrovnání.

Utkání jste zdramatizoval v 58. minutě málo vídanou trefou téměř přes celé kluziště. Jak se celá situace seběhla?
Dostal jsem přihrávku od našeho beka (Dujsíka), viděl jsem, že útočníci šlapou dobře, já jsem byl hrozně daleko. Zkusil jsem to napálit na bránu, aby to od gólmana vyletělo někam do jízdy našim hráčům. Naštěstí pro nás ten puk skočil, že z toho byl gól na 3:2. Bohužel jsme pak asi neměli už síly, Plzeň si poslední minutu ubojovala u nás v pásmu, nepůjčila nám puk a bohužel jsme nevyrovnali.

Jaké faktory byly v celém čtvrtfinále rozhodující?
Tuhle sérii rozhodovaly přesilovky, Plzeň v nich má obrovskou sílu. Ať už v podobě Gulaše s Kovářem, ale i Vojta Němec a Indrák jsou špičkoví hráči na přesilovku. Hrozně špatně se to brání. Přesilovky rozhodly ty vyrovnané zápasy, které jsme prohrály o gól.

Fanoušci Mory na šestém čtvrtfinále Olomouc - Plzeň 4:1
Euforie burácela plecharénou! Najdete se v hledišti?

Odcházíte přesto se vztyčenou hlavou?
Série byla obrovsky vyrovnaná, až tedy na první zápas a až na první třetinu sedmého utkání. Myslím, že se určitě nemáme za co stydět. Tohle soupeři zřejmě nečekali, jaký budeme klást odpor. Chci pochválit všechny kluky v kabině, jak k tomu přistoupili, trenéry i vedení. Za mě jsme zklamaní, ale hodnocení bude za pár dnů, až to trošku vyprchá.

Cítíte, že jste byli Plzni naprosto rovnocenným soupeřem?
Myslím, že Plzeňáci před námi musí smeknout klobouk – my před nimi samozřejmě smekáme taky. Byly okamžiky, kdy měli pořád někoho zakousnutého v lýtkách, nechtěli jsme je pustit, pořád jsme hráli osobně, tvrdě, agresivně. Myslím, že s tím měli velké problémy.

Vy osobně jste se Indiánům dokázal dostat pod kůži, dařilo se vám vyvolávat emoce na ledě k v hledišti.
O tomhle je play-off, dostat se soupeři pod kůži, aby proti vám nechtěl hrát. To si myslím, že splnil celý tým. Co jsme na sebe pokřikovali na ledě, tak nikdo proti nám nechtěl hrát.

Jste teď hodně domlácení?
Série bolela oba mančafty, jsou tam různé šrámy v hubách, v žebrech. To k play-off patří.

Před sezonou jste nepatřili do okruhu favoritů. Nakonec jste došli jste do sedmého zápasu čtvrfinále play-off. Je to dobrá vizitka?
Náš první cíl, který jsme měli v hlavách, byl, že uděláme desítku a v předkole se popereme. Naštěstí nám to vyšlo do šestky. Šli jsme na Plzeň, na kterou jsme si celkem věřili. Říkali jsme si, že přes ně máme šanci postoupit, což viděla celá hokejová republika. Ale bohužel to dopadlo takhle v sedmém zápase. Roli hrály miniaturní detaily, které bohužel nevyzněly pro nás.

Jak byste charakterizoval olomoucký tým, který patřil k nejpříjemnějším překvapením sezony?
Banda bojovníků, kteří se poperou o každý kousek ledu, skvělí gólmani, Zbyňa Irgl, který má výbornou kariéru… Na tom to bylo postavené, viděli jsme, že tohle vede k úspěchu. Doufám, že ten celý tým se tady povede udržet a budeme moci vkročit úplně stejně do další sezony.

Ilustrační foto
Fanouška Sigmy napadli ve Zlíně, skončil v bezvědomí