Během posledních dvou zápasů lapil brankář Mory Jan Lukáš 90 z 91 střel, a kdyby v neděli do jeho brankoviště spoluhráč David Ostřížek nenahrnul jednoho z plzeňských indiánů, černá pryž by mu ve výstroji uvízla možná i v případě jediné víkendové kapitulace.

On byl tím, kdo měl primární podíl na tom, že Kohouti obrali o všechny body první dva týmy extraligy – Liberec a Plzeň. Jistě, v Plzni mu hned třikrát pomohla branková konstrukce, ale – jak se říká – štěstí přeje připraveným. A to on byl. Působil jako magnet.

Přitom je aktuálně jedničkou z donucení. Proti Pešánově smečce chytal téměř po měsíci a nebýt zranění Branislava Konráda, možná na svou premiéru v roli ženatého muže stále čeká.

„Kdybych věděl, že budu takhle chytat, ožením se dřív,“ smál se po první nule za Moru.

S manželským prstenem mu to fakt čape. Myslím si ale, že za jeho výkony stojí ještě jedna věc – Konrádova nová smlouva na další tři sezony.

Odchovanec olomouckého celku v létě podepsal kontrakt na stejné časové rozmezí. V 25 letech určitě musel mít představu, že by Konráda mohl – klidně už po sezoně – v roli prvního brankáře vystřídat. To ale po Konrádově prodloužení není na pořadu dne, a tak Lukáš musí dát všem jasně najevo „Nezapomínejte na mě!“

Potenciál ukázal už v předchozích zápasech, často si ale vyžral matný až katastrofální výkon celého týmu.

Teď je to jiné. Lukáš sice podal úchvatné výkony, spoluhráči mu ale obětavostí hned několik dalších zákroků sebrali.

Do konce základní části zbývá pět zápasů. Jelikož má Mora velmi dobře nakročeno do play-off, zřejmě se odhalení charakteru Konrádova zranění budou trenéři z pochopitelných důvodů bránit.

Pokud ale Lukášovi neprostupnou zeď připomínající výkony vydrží, nedivte se, pokud by Hanáci do klíčové fáze sezony vyrazili s ním v brance. Nehledě na to, jestli bude slovenská opora zdravá, nebo ne.