Jak jste se vlastně k angažmá v Olomouci dostal?

Hrál jsem první slovenskou ligu za Piešťany a v Olomouci byla marodka. Po týdenní zkoušce se vedení klubu rozhodlo, že tady zůstanu do konce sezony.

Co pro vás znamená působení v první české lize?

Odehrál jsem dvě dobré sezony v Piešťanech, kde jsme dvakrát vyhráli první ligu. Chtěl jsem se vrátit do Česka. Jsem rád, že jsem se dostal do Olomouce, odkud to mám blízko domů.

V mládežnických kategoriích se o vás mluvilo jako o velkém talentu. Vaši kariéru ale hodně přibrzdilo zranění.

Patřil jsem do kádru reprezentační šestnáctky, sedmnáctky a osmnáctky. Pak jsem šel do Kanady, kde jsem se po novém roce zranil. Měl jsem těžký otřes mozku a sezonu už jsem jen dotrénoval. Pak jsem se nějak dal dohromady, vrátil jsem se zpátky na Spartu a odtud jsem šel na Slovensko.

Ve středu jste poprvé nastoupil za Olomouc a byl jste u vysoké porážky 3:7 v Kadani. Proč jste tak výrazně prohráli?

Zápas pro nás začal dobře. Potom na nás domácí vlítli, dali dva góly a už se to s námi vezlo.

Rozhodující však byly čtyři slepené góly na začátku třetí třetiny.

Po dvou třetinách to bylo 3:3 a chtěli jsme vyhrát. Po přestávce jsme ale dostali gól, snažili jsme se vyrovnat, ale bohužel jsme dostali další branku a zápas jsme nezvládli.

Jak byste srovnal první českou a slovenskou ligu?

Myslím si, že první česká liga je kvalitní soutěž. Chomutov a Ústí jsou špičkové týmy. Olomouc patří také mezi nejlepší. První česká liga je podobná jako slovenská.

Jak jste zapadl do olomouckého týmu?

V kabině je dobrá parta. Zatím jsem odehrál jeden zápas, takže nevím, s kým budu nastupovat. Myslím si, že se rychle sehrajeme.

Ve které pětce jste v Kadani nastupoval?

Hrál jsem čtvrtou lajnu a průběžně jsem se prostřídal se všemi beky. ⋌(map)