Radikální řez v týmu by byl podle kouče Prostějova Aloise Chlustiny jedinou možností, jak reagovat na mosteckou facku.

„Jak se říká, musíme oddělit dobré od špatného. Tak jako dnes se zbývajících osm kol play out hrát prostě nedá, to bychom jen dělali ostudu a zbytečně lidi naštvávali. Nechám si celou noc na rozmyšlenou, zhlédnu videozáznam střetnutí a zítra po poradě s vedením oddílu vyvodíme konkrétní důsledky,“ sliboval trenér Jestřábů ve středu večer.

Při hodnocení herního i výsledkového propadáku si vůbec nebral servítky. „Vůbec to nedokážu strávit a rozhodně vyvodím důsledky. Takzvané pseudohvězdy, které si tady hřejeme, nemají v mančaftu co dělat,“ vyřkl Chlustina zcela zřetelnou hrozbu.

Udržení první ligy nepovažoval vzdor momentálnímu trudnému rozpoložení za nereálné.

„Do konce play out zbývá osm utkání, takže ve hře zůstává čtyřiadvacet bodů. To je hodně, na druhou stranu si nemůžeme stavět žádné vzdušné zámky. Musíme každý zápas vyhrát a tím se pokusit téměř o nemožné. Ze všeho nejdřív je samozřejmě nutné urvat sobotní derby doma se Šumperkem,“ doplnil Chlustina.

Kouč po zpackaném středečním duelu hovořil hrobovým hlasem.

„Chci se za svou osobu omluvit prostějovské sportovní veřejnosti, pod dnešní výkon našeho týmu se odmítám podepsat. Takhle se o bytí a nebytí nehraje,“ povídal zdrcený lodivod.

„Ze začátku jsme si mysleli, že to přijde samo jako s Berounem. Jenže zkušení borci Mostu jako Antoš, Martínek, Nosek, Koláček, Postl i další nám ukázali, jak se hraje srdcem o záchranu. Přestože přijeli jen s torzem mužstva čítajícím šestnáct hráčů,“ poukázal Chlustina na podstatný rozdíl.

Z mizerného představení prostějovského souboru vyjmul jediného aktéra: gólmana Štůralu.

Více z komentáře trenéra Jestřábů ke středečnímu utkání (Prostějovský deník)

Čtěte také: Debakl Prostějova a Šumperku. Draci soutěž opouští (Olomoucký deník)