Předseda klubu Michal Bartošek fanoušky uklidňuje. „Generálního sponzora pro průběh příštího ročníku mám zajištěného, nikoliv podepsaného,“ říká exkluzivně Deníku. Proč chybí podpis? Našel se totiž zájemce o koupi klubu!

„Domnívám se, že teď je vše na jednáních mezi současným vedením mužstva Jestřábů a novým zájemcem o klub,“ uvedl prostějovský místostarosta Vlastimil Uchytil.

„Jsem připravený klub prodat!“ vyjádřil se Bartošek. Jaké podmínky teď stojí v cestě zatím nejmenované společnosti, aby se stala majoritním vlastníkem? Kromě financí potřebuje Michal Bartošek získat jistotu, že zájemce to bude myslet s hokejem v Prostějově vážně.

„To je hlavní. Já nedělám hokej, abych na něm vydělával. Mám ho rád a chci pro klub jen to nejlepší. To by nový svěží vítr mohl přinést,“ říká a zároveň upozorňuje, že o kupci ví zatím jen zprostředkovaně. „Oficiálně mě nikdo z města nekontaktoval. K žádnému jednání tak zatím nedošlo. Ale sejdu se s panem Pospíšilem. Ten mi sdělí víc,“ krčí rameny.

Za pronájem ledové plochy dluží HK Jestřábi Prostějov domovní správě milion šest set tisíc korun.

„Pracujeme na tom, ale pokud se klub opravdu prodá, počítá město zřejmě s tím, že dluh uhradí nový majitel. Za pár dní budeme chytřejší,“ domnívá se Michal Bartošek.

V současné chvíli je tristní pohled i na soupisku Jestřábů pro novou sezonu. Pouhá tři jména. Trenérem by se měl stát Alois Chlustina. „Do konce června chceme mít v týmu deset hráčů plus gólmana,“ podotkl Bartošek.

Bude získávaní nových posil opravdu ještě v jeho rukou, nebo se o budoucnost hokejového týmu postará už někdo jiný? „Těžko procentuálně v tuto chvíli vyjádřit, jak to dopadne,“ nechce Bartošek předbíhat.

Fanoušci zatím očekávají další dny s bojácným výrazem ve tváři a se strachem o jejich milovaný tým. Nastane obrat k lepšímu, nebo se ekonomický stav klubu promění v kritický? Uvidíme v nejbližších dnech.