„To byla moje strašná blbost, jsem rád, že to dopadlo takhle, jinak bych si to strašně dával za vinu. Ještě že to kluci dobře odbránili, budu jim za to muset poděkovat," kál se třiadvacetiletý forvard.

Začátek se vám povedl a vypracovali jste si slibné vedení. Byly to zásadní momenty zápasu?

Dobře jsme do toho vstoupili, vedli jsme už 4:1, ale pak jsme je znovu zbytečně pustili do zápasu. To si musíme vyříkat v šatně, protože se nám to nesmí stávat. Tak dobře rozehraný zápas jsme ještě mohli ztratit.

Usnuli jste na vavřínech a mysleli si, že to půjde samo?

To ne, ale přestali jsme hrát. Čekali jsme spíš na ně a nehráli jsme svoji hru. Po tom třetím gólu jsme se už zase trochu zvedli a pohlídali si to. Jsou to pro nás neskutečně cenné body.

Osmnáct vteřin před koncem třetí třetiny jste putoval na trestnou lavici. Co jste říkal na vyloučení v nejméně vhodnou chvíli?

To byla moje strašná blbost, jsem rád, že to dopadlo takhle, jinak bych si to strašně dával za vinu, protože to byl zbytečný faul. Nechal jsem se tam unést a ještě že to dopadlo tak, jak to dopadlo.

Byly to pro vás hodně krušné vteřiny na trestné lavici?

Bylo to těžké. Ještě že to kluci dobře odbránili, budu jim za to muset poděkovat.

Znovu jste skórovali hned v první minutě. Snažíte se do zápasů pokaždé vletět naplno a tohle je důsledek?

Spíš se nám to tak daří a vyplývá to ze hry. Já myslím, že se do každého zápasu snažíme jít stejně, a to, že nám to tam spadne, ještě nemusí nic znamenat. Dvakrát nám to tam spadlo hned, a nakonec jsme z toho neměli ani bod. Ještě že jsme to dnes urvali, protože to byl hodně důležitý zápas a tři body nás posunuly tam, kde chceme být.

Trefa po ideální přihrávce před branku pro vás asi nebyla nic složitého.

Tam jsme si to s Romanem Rácem vyměnili, on mi to tam perfektně vrátil a oni se všichni navázali na něho. Já už jsem to potom dával do odkryté brány.

Co je potřeba udělat, abyste přivezli nějaké body i z venku?

Body z venku jsou pro nás jenom plus. Už bychom ale měli konečně něco přivézt.