Kohouti stejně jako ve středu v Brně prožili parádní start a hned ve 2. minutě se z premiérové trefy letošní sezony radoval útočník Aleš Jergl, ke kterému se odrazil puk vyražený slovinským brankářem Krošeljem.

„Čekání bylo dlouhé, ale říkal jsem si, že tomu musím jít naproti. Dostal jsem to na hokejku, viděl jsem prázdnou bránu, zavřel jsem oči a napálil to tam. Jsem rád, že to tam spadlo,“ ulevilo se Jerglovi.

„Naposledy jsem dal gól ještě před svým zraněním, které se mi stalo v Hradci Králové, kde jsem dostal kopanec bruslí a měl jsem zlomenou čelist a nos. Už je to v pořádku, takže děkuji tam nahoru, že při mně stáli,“ prohlásil Jergl.

Bruslaři z Boleslavi zanedlouho kontrovali a díky souhře první útočné formace srovnali stav. Středočeši se ale z lahůdková akce, kdy puk putoval z levé strany hřiště až k Michalu Vondrkovi zakončujícímu u pravé tyčky, dlouho neradovali.

Svoje střelecké trápení z posledních zápasů totiž ukončil Petr Strapáč, který se trefil teprve ve druhém zápase sezony a po hattricku v utkání s Hradcem Králové přidal v přesilové hře důležitou branku na 2:1.

O pět minut později se znovu prosadil třetí olomoucký útok vedený Lukášem Nahodilem. Jergl nastřelil puk na gólmana, který jej opět nešťastně vyrazil a Miroslav Holec s trefou od odkryté branky potvrdil svoji aktuální střeleckou pohodu.

„V posledních zápasech to naší lajně celkem sedí. V Brně nám to vyšlo a Boleslavi jsme mohli dát i víc gólů. Ale celý mančaft jsme hráli suprově,“ konstatoval Jergl.

Hlídání náskoku

Kohouti si dlouho hlídali dvougólový náskok a dařilo se jim to i díky tomu, že Davidu Šťastnému překazila gólovou radost branková konstrukce.

„My jsme se možná trochu uspokojili a soupeř přehodil na jinou rychlost,“ poukázal Jergl na obraz hry, který se po první třetině trochu změnil ve prospěch hostů.

Ve třetí třetině se olomoucký tým nikam nehnal a vystřelil jen dvakrát na branku. Když už se zdálo, že po delší době odehrají Kohouti zápas bez větších nervů, vstřelil Jakub Orsava kontaktní gól.

Závěrečný tlak boleslavského týmu ale Branislav Konrád ustál.

„Byly tam trochu obavy. Boleslav poslala na led hráče místo brankáře o trochu dřív, rozhodčí to mohli písknout, ale nepískli. Ale dobojovali jsme to do vítězného konce, za což jsme rádi,“ oddechl si Jergl.

Perfektní bilance

Jeho tým získal sedmé vítězství z posledních osmi zápasů.

„Taková bilance je perfektní. My ale jdeme zápas od zápasu. Daří se nám systém, který hrajeme, naši hru jsme trochu zjednodušili a za body jsme rádi. Každý zápas chceme vyhrát,“ ujistil Aleš Jergl, který si převzal ocenění pro nejlepšího muže zápasu na domácí straně.

V neděli se Kohouti, kteří poskočili už na páté místo extraligové tabulky, představí na ledě předposledních Pardubic, které se utápějí v krizi.

HC Olomouc – BK Mladá Boleslav 3:2 (3:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Jergl (Dujsík, Nahodil), 7. Strapáč (J. Galvas, Irgl), 12. Holec (Jergl, Nahodil) - 6. Vondrka (Klepiš, Skalický). Rozhodčí: Hradil, Kubičík - Bryška, V. Hanzlík. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 3643.

Olomouc: Konrád - Ondrušek, J. Galvas, Švrček, Staněk, Jaroměřský, Dujsík - Burian, Strapáč, Irgl - Ostřížek, J. Knotek, V. Tomeček - Holec, Nahodil, Jergl - Laš, Skladaný, Mráz. Trenéři: Tomajko a Moták.
Mladá Boleslav: Krošelj - Němeček, Pláněk, Jan Hanzlík, Dlapa, Bernad, Eminger, J. Drtina - Vondrka, Klepiš, Skalický - Orsava, Žejdl, M. Látal - P. Musil, T. Knotek, D. Šťastný - L. Pabiška, Najman, P. Kousal. Trenéři: M. Hořava, Rulík a Patera.