Toužil se stát olomouckým hrdinou, v rozhodujícím zápase play-off ale vyšel bodově naprázdno.

Přesto se útočník Mory Aleš Jergl může za sezonou ohlížet jenom v dobrém, svými nepřehlédnutelnými výkony si řekl o nabídky z konkurenčních klubů.

„Vypadli jsme, ale život jde dál. Bude příští sezona a já budu muset potvrdit výkony, které jsem předváděl nyní,“ měl na paměti Aleš Jergl chvíli po skončení sedmého čtvrtfinálového zápasu série play-off.

Hráči Mory se kolaps z úvodu souboje v Plzni snažili hodit za hlavu, tříbrankové manko už ale nedohnali.

„Bylo to náročné. Řekli jsme si, pojďme do druhé třetiny, jakoby se hrálo za bezbrankového stavu. Dali jsme gól a o kousíček jsme se dotáhli. Škoda, že branka na 3:2 nepadla o trošku dřív. Měli bychom v závěru více času. Soupeři si to ale dobře pohlídali a všechna čest Plzni, že to tak dobře zvládla,“ prohlásil brzy pětadvacetiletý útočník na adresu Indiánů, kteří v sobotu večer slavili postup do semifinále.

HC Škoda Plzeň vs. HC Olomouc. Sedmý zápas
Konec. Mora v Plzni otočit zápas nestihla

PRVNÍ TŘETINA? UŽ SE TO NEDÁ VRÁTIT

Olomoučtí hokejisté nedokázali navázat na vystoupení v domácím zápase číslo šest.

„Nevím, jestli byl ten hlavní rozdíl v prostředí. Přijelo dost příznivců z Olomouce, takže fanouškovská základna tady byla. Asi jsme nějak zaspali. Nedokážu říct, co se stalo, proč jsme první třetinu takhle prohráli. To už se bohužel nedá vrátit, tak to je,“ krčil rameny Jergl, který v sezoně udělal obrovský osobní progres.

Začínal ve třetím útoku, ale jako kometa rychle vyletěl do elitní formace.

„Trenérům patří díky, že mi dali tuhle sezonu takovou možnost, doufám, že jsem se jim odměnil v co nejlepším světle, co jsem mohl a doufám, že na mě budou pyšní,“ vyprávěl forvard, který v základní části extraligy posbíral 27 kanadských bodů a dalších pět přidal v play-off.

NABÍDKY JSOU

„Když vám trenér věří, tak mu to chcete oplatit co nejlepšími výkony a věřím, že jsem to tři čtvrtě sezony předváděl,“ hodnotil hokejista, který si teď může vybírat z nabídek ekonomicky silnějších klubů.

„Je to tak, ale teď mám ještě čas na rozmyšlenou. Jsou to příjemné starosti, když se vám sezona podaří, ale je to jen jedna sezona a pokud chci jít někam dál nebo stoupat výš ve své pozici, tak tyhle výkony musejí být každý rok stejné a přidávat víc a víc kanadských bodů,“ plánoval.

Bude oblíbenec olomouckých fanoušků dál oblékat dres s kohoutem na hrudi?

„Uvidíme, teď si chci hlavně odpočinout a nějak se to bude řešit,“ zůstal Jergl tajemný. „Každopádně udělám maximum pro to, abych byl v příští sezoně ještě lepší.“

Fanoušci Mory na šestém čtvrtfinále Olomouc - Plzeň 4:1
Euforie burácela plecharénou! Najdete se v hledišti?