Trefa s holí mezi bruslemi jen dokresluje jeho formu, která je poslední týdny neskutečná.
Minutu předtím proměnil Zbyněk Irgl trestné střílení po faulu na Bruna Mráze. Mora byla díky tomu v dvougólovém náskoku, šla si pro výhru. Proto si mohl Aleš Jergl dovolit to, co si dovolil. Svůj únik zakončil střelou alá Tomáš Hertl – hokejka mezi nohama. Brankář Pavel Kantor, který v dresu Ocelářů debutoval, byl bezmocný.

Takový gól se jen tak nevidí. Co se vám honilo hlavou?

Jak mě to napadlo? Knoťar (Jan Knotek, pozn. red.) mi to dal krásně za beka a já jsem jel sám na branku. Viděl jsem, že jedu z boku a jediné, co mě napadlo, bylo, že si to dám pod nohu. Trefil jsem to, takže super.

HC Olomouc - HC Oceláři Třinec
Mora si vychutnala Třinec. Parádní tečku vymyslel Jergl

Jak často to trénujete?

Na tréninku to občas zkusím, ale většinou na ty mladší gólmany. Na ty naše moc ne.

Netroufnete si na ně?

Ne, to bych si jako dovolil… ale oni už to znají a dokážou to vystát. Přece jenom ti mladší gólmani na to reagují trošku jinak.

Byl ten gól jen důkazem vaši skvělé formy?

Určitě je to tím, že si tak věřím. Bylo to ale za stavu 4:2… kdo nic nezkusí, nic nezkazí, nebo jak se to říká (směje se). Takže asi tak.

Takže za jiného stavu byste to řešil odlišně?

Asi bych to v takovém případě nezvolil. Nejspíš bych zkusil vystřelit nad lapačku. Ale věděl jsem, jaký je stav.

Máte tuhle fintu nakoukanou od Tomáše Hertla či Marka Malíka, kteří se s ní proslavili?

Nakoukané je nemám, ale viděl jsem to u nich.

Minulý domácí zápas šibenice z úhlu, teď tohle. Co bude příště?

To já nevím. Co mě příště napadne, to vám teď nemůžu říct. To vyplyne ze situace.

Třinec – druhý tým tabulky – jste byli schopni přehrávat. Čím to?

Po celých šedesát minut jsme hráli hokej, který jsme chtěli hrát. Co jsme si řekli před zápasem, to jsme dodržovali. Přineslo to výhru.

Branislav Konrád
Konrád prodloužil v Olomouci smlouvu. Mora pokračuje dál bez posil

Základem bylo výborné bruslení od celého týmu, souhlasíte?

Jestli byl výkon bruslivý, tak to děkujeme (směje se). Ale jo, makali jsme, věděli jsme, že bude repre pauza, takže jsme do toho šli. Výborná výhra. Braňo Konrád parádně zachytal, ale byl výborný výkon od všech.

Čím to, že proti trápícím se Karlovým Varům nevstřelíte ani gól a Třinci pak dáte pětku?

Třinec chce hrát hokej. Karlovy Vary samozřejmě taky hrají hokej, ale hrají ho takovým systémem, který nám v tu chvíli nevyhovoval.