Olomoučtí hokejisté sice v této sezoně mají s Rebelem příznivou bilanci vzájemných zápasů, ale musejí se mít na pozoru.

„Mají výborný pohyb. Daří se jim v útoku, dávají hodně gólů. Myslím si, že diváci se na hokej můžou těšit. Hokej bude ke koukání,“ avizuje trenér Jan Tomajko.

„Ve čtvrtfinále už jsme na výběr žádného soupeře neměli. Budou to kvalitní zápasy,“ přidává se centr první pětky Milan Ministr.

Řada olomouckých hráčů si pamatuje vzájemnou sérii před dvěma lety. Rebel psychicky neunesl vysokou porážku 2:7 z druhého utkání a všemi možnými způsoby se snažil Kohouty rozhodit.

„Jejich trenér je takový impulzivní. Uvidíme, co předvedou,“ poznamenal Ministr.

„Hráči se se všemi věcmi musejí vyrovnat, pokud chtějí postoupit,“ uvědomuje si Tomajko.

Oba se shodují, že dva roky staré věci současnou čtvrtfinálovou sérii nijak neovlivní.

„Myslím si, že ta série už v hráčích není. V play off se takové věci dějí. Je potřeba držet nervy na uzdě a soustředit se na svůj výkon. Soustředit se na rozhodčí a další věci je zbytečné,“ poznamenal Tomajko.

„Záležet bude na nervech a kvalitě rozhodčích. Snad budou trošku unavení z předkola play off,“ věří Ministr.

Prusek nebo Žigárdy?

Zatímco Mora měla v předkole play off volno, Rebel zdolal Kadaň 3:1 na zápasy. Olomoučtí hokejisté tak po nadstavbové části mohli v klidu potrénovat.

„Zpočátku byla příprava zaměřena na fyzičku. Poslední tréninky už byly volnější,“ prozradil Ministr.

Olomoučtí hokejisté disponují kvalitní gólmanskou dvojicí Martin Prusek – Štefan Žigárdy. Kdo do série nastoupí jako jednička? To se tají.

„To se uvidí,“ zůstává tajemný Tomajko.

Olomoučtí hokejisté v nadstavbové části naznačili, že semifinále by nemuselo být konečnou jako v předchozích letech. Odpověď na otázku, kam by to tým mohl letos dotáhnout, z nikoho nevypáčíte.

„Je pravidlo, že dopředu se o cílech moc nemluví. Sám bych u toho zůstal. Teď je před námi čtvrtfinále. Tuhle sérii bychom měli dotáhnout do vítězného konce,“ avizuje Ministr.

Díky za skalní fandy

Kohouti navíc spoléhají na bouřlivou kulisu při domácích zápasech.

„Bylo by to super, kdyby přišlo víc lidí. Můžeme být rádi aspoň za skalní fandy, kteří chodí i v té zimě,“ dodal Ministr.

Olomoucký klub při hráčských výměnách spolupracoval s Kometou. Ta ve středu prohrála v Plzni a postup do play off je nereálný.

Zbytek sezony tedy bude brněnský tým jen dohrávat. Nedorazí proto z Brna útočné posily?

„V úvahu připadá jen útočník Jakub Svoboda, který ale v posledních zápasech kvůli zranění nehraje. Vedení Komety se nechalo slyšet, že ve zbývajících zápasech bude stavět především mladé hráče,“ dodal trenér Petr Fiala.

Mora vs. Rebel: letošní bilance

3. kolo: HC Olomouc – HC Rebel Havlíčkův Brod 2:3 pp (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1). Branky a nahrávky: 30. Koma (Ministr), 53. Řípa – 41. Vondráček (Třetina, Morava), 44. Zohorna (Jelínek, Zábranský), 65. Vondráček (Kempný, Morava).

18. kolo: HC Rebel Havlíčkův Brod – HC Olomouc 3:6 (1:1, 1:3, 1:2). Branky a nahrávky: 4. Micka (Zábranský), 30. Fiedler (Suchan), 59. M. Ondráček (J. Ondráček, Micka) – 17. Bartoň (Vyrůbalík, Řípa), 31. Haluza (Černý, Szturc), 32. Zbořil (Ministr, Vyrůbalík), 33. Černý (Zbořil, Szturc), 47. Pekr (Ministr, Řípa), 59. Ministr (Vyrůbalík, Haluza).

34. kolo: HC Rebel Havlíčkův Brod – HC Olomouc 1:2 pp (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1). Branky a nahrávky: 7. Holec (V. Meidl) – 50. Vyrůbalík, 63. Pekr (R. Meidl).

41. kolo: HC Olomouc – HC Rebel Havlíčkův Brod 3:1 (2:1, 0:0, 1:0). Branky a nahrávky: 2. Haluza, 10. Černý (Polodna, Šedivý), 60. Černý – 9. Zohorna.