„Mám z něj radost, ale Hradečtí mi ji na konci trochu zkazili. Nemělo by se nám stávat, že neudržíme ani chvíli vedení," popsal příčiny neúspěchu osmadvacetile­tý bek.

Třikrát jste vedli. Je získaný bod málo?
Samozřejmě. Je to lepší než odejít s nulou, ale vzhledem k vývoji zápasu si myslím, že bychom měli brát více bodů. Nepodali jsme vůbec špatný výkon, ale bohužel jsme jim výhru darovali. Odskočili jsme, ale vždycky jsme si nechali vyrovnat.

Čím to, že jste vedení neudrželi déle než čtyři minuty?
Nevím, těžko říct, ale je pravda, že to bylo pokaždé hodně rychle. Asi jsme malinko zaspali, oni nám ujeli, přitom moc šancí neměli… Rozhodně by se to ale asi nemělo stávat. Potrestali každé naše zaváhání, to je škoda, protože jindy vyhráváme i na pár gólů. A tři vstřelené? To na nás není tak špatná bilance (úsmev).

Zřejmě to bylo i Jaroslavem Bednářem, který byl u tří hradeckých branek, ne?
Je to výtečný hráč, určitě jim pomohl, když se podílel na všech brankách. Celý tým mají velmi kvalitní, ale Bednář je vůdčí osobnost. Přesilovky mají taky hodně dobré, kéž bychom takové měli i my.

Potěšil vás aspoň vstřelený gól?
Z toho mám radost. Hodně na tom zapracovali útočníci. Fery Skladaný se vrátil, Kuba Matai mi vybojoval puk a já už přemýšlel, komu bych nahrál. Zkusil jsem to vystřelit přes obránce a spadlo to tam. Větší radost bych ale měl, kdybychom brali minimálně dva, ale nejlépe tři body. Takhle mi to Hradečtí trochu zkazili.

Byla to vaše druhá branka v sezoně, čímž jste vyrovnal svou loňskou bilanci…
(smích) To zní hrozně, když dvěma góly vyrovnávám loňskou statistiku. Zaplaťpánbůh za něj, není zase tak jednoduché se prosadit, pro obránce už vůbec ne. Kéž by tam ještě nějaká vlaštovka zapadla. Hlavně ale abychom brali body, abychom se drželi v horních patrech tabulky. Tam chceme být.

Co zlepšit a vymyslet v neděli na Zlín?
Myslím, že výkon nebyl až tak špatný. Musíme to na něm postavit a ještě se trochu zlepšit a doufám, že dovezeme všechny body. Zlín je samozřejmě taky nepříjemný soupeř, ale kdo je vlastně v extralize příjemný? Můžeme prohrát s Karlovými Vary a porazit Spartu.