Ve včerejším duelu vyrovnával na 3:3 a několikrát pocítil, že na něj na severu Moravy nezapomněli. To dokumentuje i krvavý šrám. „To k tomu patří,“ usmívá se. A není divu. Mora se ujala vedení 2:0 na zápasy.

Rozhovor


* Jak se vám poráží Ostrava?


Bylo to derby, pro mě navíc zvláštní motivace. Byl to dobrý zápas. Zaspali jsme úvod, Sareza v něm hrála výborně. Dostali jsme smolné góly. Když srovnám obě utkání, tak dnes hrála Ostrava o sto procent lépe. Ve třetí třetině jsme si řekli, že půjdeme výhře naproti. Otočili jsme zápas a ukázala se naše síla, kterou tady máme celou sezonu.

* K obratu jste přispěl důležitou vyrovnávací brankou, na kterou navázal za osmnáct vteřin Kříž. Tím jste Sarezu zlomili?

Jakub Čuřík mi to krásně dal před bránu, kam si stačilo pouze najet. Dával jsem to vlastně do prázdné. Byly to důležité okamžiky.

* Hrálo se opět velmi agresivně. U mantinelů se pořádně jiskřilo. Zuby máte všechny?

Zuby mám všechny. (směje se) Bylo to tvrdé, ale to se dalo čekat. Je to play-off.

* Bez krvavého šrámu se to neobešlo.

Tak trošičku krve tam bylo. Nebylo to zezadu na mantinel, takže dobrý. Tohle k play-off patří.

* Bývalí spoluhráči vás moc nešetří spíše naopak.


Je to vyhecované, ale i to k tomu patří. Bohužel, s tím se nedá nic dělat.

* Jste s nimi během série v kontaktu?

Teď ne, když už je série. Ale před play-off nějaké smsky proběhly. Je vykopána válečná sekera, takže další kontakt proběhne až po sérii.

* Je celá série s ostravskou Sarezou zákeřná?

Já bych neřekl. Ale spíš rozhodčí, nechci se na ně vymlouvat, to nezvládají. I v neděli. Na to že tam jsou čtyři, tak některé fauly nefauly nemuseli pískat. A naopak.

Jan Dočkal