Třiadvacetiletý forvard je odchovancem Havířova, odkud do Olomouce zamířil a nikde jinde zatím ve své kariéře nehrál. Sám zmínil, že pokud by nabídka z jiného klubu přišla, určitě by ji vyslechl. Návrat do Vítkovic by byl tak trošku i návratem domů.

Hokejisté Olomouce mohli se svými fanoušky slavit výhru nad lídrem tabulky z Pardubic. Jan Bambula
Navrátil ani Sirota. Bambula překvapením v repre: Vytvoří akci z ničeho

Ne že by se Bambulovi na Hané nelíbilo, ale jestliže nepříjemný útočník a vynikající bruslař něco potřebuje, aby pevněji zakotvil v mužské reprezentaci, je to nějaký impuls a s ním spojené ofenzivní probuzení v rámci produktivity. Vítkovice a nové prostředí by tohle mohly přinést, představa Bambuly na ledě třeba vedle Petera Kriegera či Dominika Lakatoše (pokud Ridera dá do kupy aktuální trable kolem svého kapitána) není vůbec marná.

Potkat by se mohl i s několika kamarády. S Petrem Fridrichem naskakoval v reprezentaci U19 a následně i v Havířově, s Jonášem Peterkem se také dobře zná z mládí stejně jako s dalším vítkovickým forvardem Vojtěchem Lednickým. Ne všichni ale mají smlouvu na novou sezonu.

Tu nemá podle Eliteprospects.com například Jakub Kotala, který je navíc momentálně zraněný a nosí stejné číslo jako Bambula. Přenechá dvaasedmdesátku symbolicky jinému havířovskému rodákovi? Uvidíme.

Janu Bambulovi má navíc v Olomouci po sezoně kontrakt vypršet, informace o tom, že by podepsal nový, nejsou.

Fanoušci během utkání HC Olomouc - HC Kometa Brno, 23. února 2024
Zákaz bubnů a vlajek na derby s Kometou. Házeli oheň mezi děti, nechápe Mora

Nejen Wojnar by měl chtít „Bambuse“

Přispět k příchodu Bambuly do Ostravar Arény může i možná změna realizačního týmu na vítkovické lavičce. Podle serveru iSport.cz má stávající kouče od nové sezony nahradit hlavní trenér David Bruk a s ním i asistent Vlastimil Wojnar, který region velmi dobře zná.

A perfektně zná i Bambulu. Ze střídačky třineckého dorostu a později juniorky ho mohl roky sledovat už jako mladíčka v dresu Azetu, který na sobě obrovsky pracoval, aby šel za svým snem.

Jan Bambula je zkrátka hráčem, který by ve svém týmu chtěla mít většina extraligových klubů a je jisté, že Mora jej ve svém kádru neudrží. Pravděpodobně odejde už po této sezoně.

Ať už „Bambus“ zamíří do Vítkovic, nebo kamkoliv jinam, budu mu, stejně jako fanoušci Olomouce, kde rozhodně zanechal za čtyři sezony výraznou stopu, držet palce a přát jen to nejlepší.

Bambulo, mě bavíš!

Extraliga - 49. kolo: Mountfield HK - HC Olomouc.
Witaj, Chmielewski. Navrátilci vystřelili Moře šanci na osmičku