„Byl to velmi těžký zápas. Pomohlo mi, že hraju francouzskou ligu a trénoval jsem se zdejší reprezentací. Zápas mi sedl a měl jsem i štěstí," okomentoval svůj životní zápas Jakub Cik.

Představení olomouckého obránce neuniklo francouzskému tisku, který v titulcích hlásil: „Cik ukřižoval Francii." Také samotný hráč Rouenu měl mohutnou odezvu.

„Hodně lidí z Francie mi psalo. Žádného špatného přijetí v klubu se nebojím. Budou jen rádi, že mají takového hráče," usmíval se Jakub Cik, který rozhodující gól vstřelil minutu a šest sekund před koncem proloužení.

Po výhře nad Francií český tým postoupil do finále. V boji o tigul narazili Češi na domácí Italy, se kterými v základní části prohráli 3:4. „Udělali jsme pár chyb, kvůli kterým jsme prohráli," vrátil se Jakub Cik k předchozí porážce.

Finále ale vypadalo úplně jinak. Čeští in-line hokejisté vyhráli 4:0 a mohli se radovat z obhajoby světového titulu. „Italové byli nervózní a my jsme se naopak poučili z prvního zápasu," konstatoval Jakub Cik.

Ten si navíc užil zápas před vyprodaným stadionem. „Atmosféra byla vynikající. Nic takového jsem nezažil. V hledišti bylo 2500 lidí. Paráda," rozplýval se olomoucký obránce.

Titulem tak rozšířil rodinnou sbírku in-linových úspěchů. Jeho otec nedávno získal zlato na mistrovství světa veteránů a bratr je také úspěšný reprezentant.

„Nějúspěšnější je brácha Lukáš, který má tři nebo čtyři medaile z mistrovství světa," má jasno Jakub Cik.

Konečná nominace českého týmu na MS vzbudila rozpaky. Olomoucký celek totiž na finálovém turnaji deklasoval konkurenci, ale na šampionát se dostali jen dva hráči. Mimo Jakuba Cika ještě útočník Michal Šimo. „Čekal jsem, že trenér vezme víc spoluhráčů z Olomouce. Ale asi to nevybral špatně, když jsme vyhráli," poznamenal Jakub Cik.

Teď už se chystá opět na cestu do Francie. „Odjíždím na přípravný kemp. V klubu jsem podepsal smlouvu a chtěl bych zůstat u malých dětí," plánuje Jakub Cik.