Hvězdy z NHL se na olomoucké antuce bavily zajímavými „tenisovými“ výměnami. Turnaj pokračuje v sobotu v Prostějově

Hokejisté tradičně se připravující na novou sezonu pod hlavičkou Jágr Teamu uspořádali tenisový turnaj. A bylo se na co koukat. Zajímavých, nebo spíše zvláštních výměn bylo nepočítaně. Hráči i diváci se tak velmi dobře bavili.

„Ty kurty jsou tady malé,“ vymlouval se po jednom z velkého množství nepříliš přesných úderů brankář Liberce Milan Hnilička.

Schéma turnaje bylo rozděleno na dvě skupiny po třech týmech, které tvořili dvojice. Ve skupině A hráli Jágr s Vašíčkem, Pilař s Průchou a Jaroslav Hlinka s Janem Hrdinou. V béčku ztělesnili neporazitelný pár bratři Kaberlové, Hnilička s Plekancem a Zelenka s Jaroslavem Nedvědem.

„Jardo, vy hrajete tenis?“ Ptali se mladí lovci autogramů české star, která s humorem sobě vlastním odpověděla: „Jo a občas taky hokej.“ Vzápětí reagoval i na otázku svých tenisových dovedností. „Přednosti nemám žádné, slabin hodně,“ usmál se dobře naladěný kapitán Rangers. „Jarda je výbornej na síti. Dobrý parťák do čtyřhry,“ zastal se doublového partnera Josef Vašíček.

Divácky atraktivní utkání odehráli spoluhráči z NY Rangers Průcha a Jágr. Mladý Petr Průcha svým běhavým pojetím hry několikrát Jaromíra rozčílil. „Tady běhá, sprintuje, a v sezoně to neudělá ani jednou!“ „pochválil“ Průchu Jágr. Petr Průcha bez větších problémů nakonec zvítězil.

Tenisová klání neodmyslitelně patří k letní přípravě nejen Jágr Teamu. Ale poprvé byli hokejisté s raketou v ruce z kanadsko–americké NHL k vidění na olomouckých kurtech.

„Tenis mě baví. Hraji ho od dětství. V Olomouci navíc skvěle vyšlo počasí. Nebylo vedro ani nepršelo,“ poznamenal Vašíček.

V Olomouci se odehrála základní část turnaje Jágr Team Open. Semifinálové boje jsou na programu v sobotu od 10 hodin v areálu TK Prostějov. Ze skupiny nepostoupili Nedvěd se Zelenkou a nejspíše Hlinka s Hrdinou. Poslední čtyřhru totiž přerušila plánovaná autogramiáda Jágr Teamu.