Právě tam totiž hrají tradiční EuroOil NHL Open české hokejové hvězdy z JágrTeamu. Tenis českých hokejových hvězd je v Prostějově obvyklou podívanou pro sportovní fanoušky, v Olomouci budou hrát Jágr a spol. poprvé.

Turnaj hvězd začíná ve 14 hodin na kurtech ČLTK. „Hrát bude třináct hokejistů, Jaromír Jágr je ve dvojici s Pepou Vašíčkem,“ řekl manažer Jágr Teamu Petr Fridrich.

Každou dvojici čekají tři utkání. „Hraje se na jeden set, dva singly a jeden debl,“ podotkl Fridrich.

Jágr Team se v Olomouci objevil už včera, to měli hráči na programu bowlingový turnaj. „Bylo to spojené s vyhlášením ankety časopisu Pro Hockey,“uvedl Fridrich.

Tradiční součást letní přípravy hokejistů z NHL na nadcházející sezonu vede jako obvykle Marian Jelínek. Mimo běžných tréninkových dávek, bowlingu a tenisu čekají na hráče například fotbalové exhibice, golfové turnaje a v srpnu pak příprava na ledě. 23. srpna bude hrát v Prostějově Jágr Team proti Demitra Teamu.

Vstup na turnaj je zdarma, hraje se na kurtech ČLTK Olomoucu Rozária.

Kdo bude hrát tenisový turnaj:

Jaromír Jágr, Josef Vašíček, Tomáš Kaberle, František Kaberle, Tomáš Plekanec, Jan Hrdina, David Výborný, Jaroslav Hlinka, Milan Hnilička, Petr Průcha, Karel Pilař, Jiří Zelenka, Jaroslav Nedvěd.