Jenže není tomu tak, sedmatřicetiletý útočník již v úterý v plecharéně trénoval a ve středu nastoupí v dresu Kohoutů v Pardubicích vedle Buriana a Strapáče.

Mora tak, alespoň co se jména a reputace týče, získala největší posilu od svého postupu do extraligy.

„Budu se snažit to klukům nekazit,“ usmíval se Irgl během svého prvního rozhovoru na Hané.

Kouč Zdeněk Venera prohlásil, že šlo o velmi rychlou akci. Jak jste změnu přivítal?
Tím, že jsem tady jen na třicet dní, se to muselo udělat rychle. Proto to bylo možná až trochu hektické, ale já jsem spokojený. Nebylo to tak, že by mi to jen oznámili, Honza Peterek (sportovní ředitel Třince) se mě na Silvestra zeptal, co bych říkal měsíčnímu hostování v Olomouci. Rozhodnutí bylo na mě, ale rád jsem nabídku přijal, protože vždycky jsem chtěl být na ledě co nejvíc. Zatím bych chtěl ještě hokej hrát, ne se na něj jen dívat.

V Třinci to poslední dobou nebylo ono? V sobotu proti Zlínu jste odehrál jen tři minuty…
Všichni, kdo to sledují, ví, že ice time jsem tam neměl, takže jsem změnu uvítal. Bylo to na mě, jestli s tím budu souhlasit. Jakmile se ke mně ta nabídka dostala, řekl jsem, že to beru.

Čím to, že váš čas na ledě v dresu Oceláře byl tak malý?
Abych řekl pravdu, sám nevím. Neovlivním to, snažím se připravovat, jak nejlépe umím…

Ani trenéři vám to nevysvětlili? S Václavem Varaďou se dobře znáte.
Trenéři mi říkali, že má produktivita nebyla taková. Na druhou stranu jsem k tomu neměl ani moc prostor… Ale už je to pryč, chci se soustředit na tento měsíc a věnovat se hokeji.

Varianta, že byste se vrátil do Vítkovic, nebyla ve hře?
Volali jsme si, ale Vítkovice teď šlapou, vracejí se jim do sestavy dva uzdravení hráči, takže tam není vůbec místo.

Daří se i Moře.
Olomouc hraje opravdu výborně, je to takový poctivý, zarputilý hokej s aktivním bruslením. Do každého souboje kluci chodí naplno. Já se budu snažit, ať do toho nějak zapadnu a nic nezkazím (směje se). Hlavně bych byl rád, kdyby se pokračovalo v těch výkonech, které Olomouc předvádí. A sbíraly se dál body, to je nejdůležitější.

Bude těžké zvyknout si na trenérskou šablonu Zdeňka Venery?
To si zase nemyslím. Hokej už je vymyšlený, dnes už toho nového opravdu moc nevymyslíte. Samozřejmě má každý trenér něco specifického, ale většinou je to v mnoha ohledech hodně podobné.

Dojíždění, byt, nebo hotel

Pro Olomouc možná hrála roli i dojezdová vzdálenost, ne? Z Čeladné to máte jen něco málo přes hodinku.
Samozřejmě hrálo roli to, že Olomouc je dostupná destinace a je to blízko domovu. Ježdění mi nevadí, ale když půjdou zápasy rychle po sobě, chtěl bych být tady, ať tolik necestuju. Budu ještě obvolávat, jestli neseženu na měsíc nějaký byt, ať mám zázemí. Když to nevyjde, kluci mi říkali, že můžu být na hotelu.

Existuje varianta, že zůstanete i déle než měsíc?
To uvidíme až po tom měsíci, mám platnou smlouvu v Třinci, takže musím respektovat jejich stanovisko.

Takže se může stát, že se rozehrajete do výborné formy a u Ocelářů budete zpět na play-off.
Teď fakt nevím.

Nebo zůstanete na vyřazovací boje v Olomouci…
I to je určitě ve hře (usmívá se).

Plecharéna? Nejsem tady na dovolené

Dnes váš čeká premiéra proti Pardubicím v útoku vedle Buriana a Strapáče. Co od ní očekáváte?
Možná ze začátku nějaká kombinace váznout bude, než si na sebe zvykneme, ale zas takový problém bych v tom neviděl. Takový je hokej, člověk je tady od toho, aby hrál a nekoukal kolem sebe. Hlavně půjde o to, ať si vyhovíme. A když v zápase uděláme něco špatně, je třeba se o tom hned pobavit, ať se spolupráce zlepšuje.

Takže vaše zařazení do sestavy jste s trenérem nijak speciálně neprobíral?
Ne, v kariéře jsem si nikdy neříkal, s kým bych chtěl nebo nechtěl hrát. Vždycky je to na trenérech, nikdy jsem do toho nemluvil a ani nikdy mluvit nebudu. Navíc některé kluky už znám, hlavně ty, co prošli Vítkovicemi nebo Třincem, to znamená Strapyho (Petra Strapáče), Martina Faltera nebo Lukáše Galvase.

Nebyl přechod z nového zázemí Werk Arény do staré plechovky šokem?
(rozesměje se) Jo, je pravda, že Třinec je v tomhle špička v celé Evropě, opravdu nemá konkurenci. Člověk tady však není na dovolené, ale kvůli hokeji.