Základní části zakončil s působivými 22 trefami. V play-off ale zatím puk z hole Zbyňka Irgla ne a ne proplout až do sítě. Plzeňští hokejisté si obávaného střelce obezřetně hlídají, nedávají mu moc prostoru.

Nulu v kolonce gólů nesmazal ani v pátém utkání čtvrtfinále, a jelikož se neprosadil ani nikdo další z Hanáků, bude Mora muset ve čtvrtek doma od 17.00 za každou cenu vyhrát. Jinak jí končí sezona.

Irgl ale jakoby snad ani nepochyboval o tom, že série půjde až do sedmého utkání.

„Pořád máme dva zápasy a já věřím, že to přijde,“ avizuje 38letý útočník.

Utkání, v němž se hrálo o to, kdo bude ve čtvrtek útočit na postup a kdo bude odrážet konec sezony, se stejně jako to předešlé hrálo dlouho bez branek.

„Tak se hraje play-off. Plzeň měla nějaké šance, my taky, gólmani chytají výborně. Bohužel to bylo o tom, kdo dá gól a bohužel pro nás ho dala Plzeň,“ smutní.

Skoro časově identicky jako v Olomouci se krátce po druhé přestávce dostali do vedení Západočeši. V sobotu to bylo v čase 41:10 zásluhou obránce Conora Allena, tentokrát se jen o šest vteřin později prosadil Jakub Pour.

„Samozřejmě to bylo celý zápas o tom, že kdo dá ten první gól, bude mít psychicky navrch a bude to moci zatáhnout. A to se i potvrdilo. Tým je po brance vepředu a těžce se to pak k brance probíjí,“ shrnuje Irgl ve zkratce.

HC Škoda Plzeň vs HC Olomouc. Páté čtvrtfinále
Mora nedala v Plzni gól. Ještě ale není konec, hlásí Konrád

PŘESILOVKA 5 NA 3? ÚPLNĚ BLBĚ

Jenže Kohouti se mohli vrátit hned nato do hry. Ještě teď je musí pálit, jak naložili s obrovskou možností na srovnání. Kvůli faulům Allena a Michala Moravčíka během jednoho střídání dostali od Plzně dáreček v podobě dvouminutové dvojnásobné přesilové hry. Jenže…

„K ničemu jsme se nedostali. Zahráli jsme to úplně blbě, jak kdybychom se najednou báli puku. V podstatě jsme se nedostali ani k tomu rozestavení, soupeř nás do toho nepustil. V tom byl největší problém,“ ohlíží se za zmařenou šancí ke srovnání.

Mora tak poprvé v letošní vyřazovací části neskórovala. Že by ji to ale mělo před dnešním šestým kláním série nějak extrémně deptat, to si ostravský rodák nemyslí.

„To vůbec ne. V play-off se hraje na to, kdo vyhraje zápas, ne na to, jestli dáte gól, nebo kolik jich dostanete. Takhle to nebereme,“ říká a jedním dechem dodává: „Ale góly dávat musíme, o tom to je.“

On sám na první trefu v sérii čeká, přitom se počítalo s tím, že právě jeho projektily by měl plzeňský brankář Dominik Frodl vytahovat z branky nejčastěji.

„Kromě prvních dvou zápasů, kdy jsem nebyl moc na puku, se necítím špatně. Bohužel no, góly samozřejmě chybí,“ hodí rameny.

VĚŘÍM, ŽE TO URVEME 

Trenérské duo Zdeněk Moták & Jan Tomajko mu pro duel číslo pět přiřadili do lajny nové spoluhráče – místo Petra Strapáče a Viléma Buriana k němu dosadili Petra Koloucha a Jana Káňu.

Zejména s technikem Kolouchem si to během sezony dokázal zkušený mazák několikrát hezky hodit. Ani tyto změny ale ke zdaru nevedly.

„Zápas byl hodně rozkouskovaný, takže bylo těžké vůbec hrát v těch lajnách pět na pět. Bylo hodně přesilovek, hodně oslabení, takže jsme se do tolika věcí nedostali. Musíme ale hrát na puku daleko víc celý mančaft,“ uvědomuje se.

Irgl zatím Frodla vyzkoušel 14 střelami, už ale taky stihl cinknout o tyč, nebo ve vyložené šanci napálit kotouč jen do plexiskla. Třeba smůlu zlomí v pravý čas.

„Člověk do toho jde s tím, že v každém zápase chce dát gól. Bohužel to tam nepadá, ale jak už jsem říkal: Mám na to ještě dva zápasy. Věřím, že to urveme na naši stranu,“ burcuje před bitvou, v níž už budou mít Kohouti nůž na krku.

Olomouc proti Plzni - 3. čtvrtfinálový zápas - Fanoušci Mory
Vítejte v pekle! Atmosféra byla lepší než v Plzni, chválil kouč

Čtvrtfinálová série

Plzeň – Olomouc 8:1
Plzeň – Olomouc 2:3p
Olomouc – Plzeň 3:2p
Olomouc – Plzeň 2:3
Plzeň – Olomouc 2:0

Čtvrtek 28.3., 17.00
Olomouc – Plzeň (ČT sport)

Případný sedmý duel:
Sobota 30.3.: Plzeň – Olomouc