Bylo by mu to ale fuk, kdyby Mora vyhrála a v rukou měla vedení 3:1.

„Když nedám deset utkání gól, pro mě je to více méně jedno. Musíme sbírat vítězství,“ ví olomoucký kanonýr.

I přesto, že Plzeň v sobotu stav série srovnala, má hlavu pořád nahoře. Svému týmu věří a doufá, že by ve čtvrtek mohla Mora slavit postup.

„Samozřejmě by bylo krásné to tady ukončit,“ zasnil se Irgl. K tomu ale ještě vede dlouhá cesta.

Odpovídá jednobrankový rozdíl čtvrté bitvě?
Jo, chyběly k tomu dva góly. V posledních duelech to bylo o tom, kdo dá o gól víc. Je to nahoru–dolů. Často se hraje bez přerušení, pořád se bruslí.

V první třetině jste nastřelil tyčku. Plzeň vás celou dobu mačkala, přesto jste vaší zásluhou mohli jít paradoxně do vedení.
Byla to škoda. Plzeň tlačila, kdybychom dali gól na 1:0, určitě by je to poslalo dolů. Na druhou stranu jste viděli, že i když jsme prohrávali dvakrát o dvě branky, pořád jsme hráli, měli šance. Škoda, že to tam nepadlo a zase to nešlo do prodloužení.

Osobně jste zatím gólově na nule, trápí vás to?
To vůbec. Play-off je o tom, že musíte vyhrát zápasy. Když nedám deset utkání gól, pro mě je to více méně jedno. Musíme sbírat vítězství.

Máte pocit, že si vás Plzeňští víc hlídají? Zdá se mi, že hlavně vaši pozici na přesilovce dobře vykrývají.
Tak to nevnímám. Kolikrát je to dost o štěstí. Měl jsem tam tu tyčku, pak jsem byl sám před brankou, ale hodil jsem to do plexi. Spíš to bylo o mně než o něčem jiném.

Jak zatím hodnotíte počínání vaší lajny?
První dva zápasy jsme se moc neprosazovali, v posledních dvou jsme ale jako lajna dali tři góly, což je samozřejmě dobře. Na druhou stranu je ale jedno, jestli dá gól Franta, nebo Pepa. Jde o vítězství.

Centr vašeho útoku Petr Strapáč nenastoupil do třetí třetiny, hráli jste pak s Petrem Kolouchem. Nebyl problém navázat na předešlou spolupráci?
Ne, to vůbec. V play-off se hraje naplno a s něčím takovým musíte počítat. Jestli tam je ten, nebo ten, pořád musíte hrát stejně.

Stav série je 2:2, jaké jsou teď vaše šance?
Stojí proti nám silný protivník, ale my víme, že svoje kvality taky máme. Ukazuje se to, série je vyrovnaná. Věřím, že nakonec ty čtyři výhry urveme my.

Ještě se budete vracet domů, je to něco na co se těšit?
Samozřejmě by bylo krásné to tady ukončit. Jestli to ale nakonec bude na šest zápasů, nebo na sedm, to je úplně jedno.

Je to opravdu tak, že doma cítíte výhodu?
Co tady fanoušci vytvoří, to je neskutečné. A jak už jsem jednou říkal – my si vážíme fanoušků nejen za to, že fandí, když vyhráváme, ale hlavně za to, že nás podporují, i když prohráváme. To je pro nás opravdu parádní pocit. I když vám to třeba někdy nejde, je super, že vás v tom lidi nenechají a jsou v tom pořád s vámi.

Minimálně se vám už podařilo s Plzní uhrát víc než jedno vítězství. Na rozdíl od minulých dvou sérií. Svědčí to o něčem?
Jasně. Myslím, že je to dost o sebevědomí. Letos si věříme víc než vloni.

Ve své kariéře už jste zažil spoustu play-offových sérií. Jak vnímáte tuhle?
Myslím si, že z pohledu fanoušků i hráčů je výborná. Uvidíme, jak to bude dál vypadat. Myslím, že sil máme dost. Na našem pohybu je podle mě vidět, že s tímhle problém nemáme.

S čím teď do Plzně? Stále ten stejný přístup?
Jo, myslím si, že jsme opravdu nehráli špatně. Možná ta první třetina, tam měla Plzeň lehce navrch. Jinak dobře bruslíme, a to nám musí zůstat do dalších bojů.