V roce 2016 patřil mezi tahouny olomoucké ofenzivy, každý správný fanoušek Mory ale věděl, že hokej není jedinou vášní přerovského odchovance, útočníka Jakuba Hermana.

Tou druhou je hudba a kapela Kameron. A vědělo to i vedení HC Olomouc, které se shánělo po nové oficiální hymně klubu. A tak pro radu nechodilo daleko. Stačilo zajít do šatny za šikovným bubeníkem.

Zdroj: Youtube

„Bylo to v době, kdy u mě Kameron točil CD. Kuba Herman mě oslovil, že za ním přišla manažerka klubu. Olomouc prý dlouho neměla hymnu a chtěla by něco zkusit. Jestli bych něco neměl,“ prozradil Deníku autor hudby, přerovský kytarista a zvukař Ondřej Kanovský.

Ten také provozuje hudební studio v Přerově a sám skládá písně pro přerovské kapely. „Chtěl jsem zrovna v té době udělat hokejovou hymnu pro MEO. Z toho nakonec sešlo. Hudbu pak otextovala moje máma, aby seděla na Olomouc,“ prozradil Kanovský.

Místo hymny pro Zubry se tak začala formovat skladba pro kohouty. „Návrh písně jsme poslali na vedení, hned ho schválili, líbil se jim. Tak jsme to nahráli, Kuba jako tehdejší hráč Mory bubnoval,“ řekl Kanovský.

Jakub Herman
Po tom, čím jsem si prošel, mi hokej nechybí, říká otevřeně Herman

Herman: Byl to odrazový můstek

Hokejista Jakub Herman vyniká i jako bubeník.Hokejista Jakub Herman vyniká i jako bubeník.Zdroj: Archiv Jakuba Hermana

„Dá se říct, že jsme v té době s Kameronem začínali. Přišel k nám Vojta Samek a začali jsme do toho více dupat. Ta hymna byla jakýmsi odrazovým můstkem, takový start,“ zavzpomínal i Jakub Herman.

O vokály se tedy postarala kapela Kameron v čele s Vojtou Samkem. Na kytaru hraje Ondřej Kanovský, text sepsala jeho máma Irena, o basovou linku se postaral další známý přerovský hudebník Tomáš Hambálek.

„Znělky gólu a další zvuky jsou z reálného zápasu Mory. Dostal jsem lístek, chodil po zimáku a natáčel na telefon chorály. Dokonce se mi podařilo nahrát i dva góly. Vše jsem pak sestříhal a použil,“ popsal závěrem Ondřej Kanovský.

„Hezké vzpomínky. Jsem rád, že ta hymna pořád drží. Ještě když jsem hrál za Zlín, bylo pěkné přijet a slyšet, že to tam zůstalo, snad vydrží dál,“ doplnil bubeník Herman.

Co myslíte, není škoda, že tahle dle webových stránek klubu oficiální hymna nezní v plecharéně častěji? Nebo je čas na novou?

II. reprezentační ples Přerov Mammoths v Městském domě v roce 2023.
OBRAZEM: Mamuti a Kameron roztančili měšťák. Kdo bral ceny?