Jste zklamaný, že vám to na narozeniny proti Liberci nevyšlo?

Pro mě je to zklamání proto, že přišlo strašně moc lidí, plný stadion, ale nedokázali jsme pro fanoušky urvat žádné body. Jsem strašně rád za to, že přišli, že byl plný stadion, a mrzí mě to, že jsme prohráli.

Druhý gól padl po zvláštní situaci, kdy jste rozehrál puk za branku. Obránce Ondřej Kříž si toho však nevšiml. Špatně jste se domluvili?

My jsme si ten gól pak vyříkali v kabině. Já jsem chytil puk a rozehrál, Kříž se otočil a bránil hráče, aby do mě nedorážel. Já jsem ten puk poslal do hry, jenže Kříž to ani nevěděl, takže jsme se špatně domluvili. Nezavolali jsme si na sebe a z toho vyplynula přihrávka na modrou, střela, špatné vyražení a dorážka do prázdné.

I při prvním gólu jste inkasoval od hráče, který měl kolem sebe docela dost místa. Bránili jste tentokrát hůř než v těch minulých zápasech?

Spíš bych řekl, že Liberec hrál chytře, poctivě zezadu, byli v pěti před bránou a nepustili nás do žádné dorážky nebo do větší šance. Skvěle si to pohlídali a čekali na brejky, což se jim vyplatilo. Měli tři šance, ze kterých dali tři góly.

Michal Bulíř se proti vám v baráži trefil již podruhé. Myslíte, že na vás zná nějaký recept?

To vůbec, ale asi na mě má trochu štěstí. V Liberci se mu to odrazilo před prázdnou branku a tentokrát jsem udělal chybu, měl jsem ho vybruslit, ale trošku jsem se tam zasekl a tím jsem mu ten gól straně ulehčil.

Jak velká je to ztráta v barážových počtech? Poprvé jste doma prohráli, můžou ty body chybět?

Každé body chybí, ale musíme se zvednout. Hrajeme v Boleslavi, kde musíme bodovat. Bude to zase jiný hokej než s Libercem a myslím, že bychom mohli vyhrát nebo aspoň urvat nějaké body. Pokud chceme jít do extraligy, tak musíme sbírat body, takže já doufám, že tam něco urveme.

Budete mít nějakou speciální motivaci proti Chomutovu, když o vás David Hruška prohlásil, že nejste ničím výjimečný a že máte jen obrovské štěstí?

Já jsem to slyšel od kluků v kabině a myslím, že panu Hruškovi to jméno sedí. Já nevím, jestli si ho vyměnil, nebo jestli má takové od narození, ale myslím, že je to skvělé, protože to jméno mu odpovídá (směje se). On je zas výjimečný v tom, že netrefí ani bránu. Já opravdu nevím, proč do mě hustí, když chudák netrefí ani bránu (usmívá se). Dál bych to neřešil, mně to přišlo vtipné a s klukama jsem se tomu smál.

SOUVISEJÍCÍ: Kašík není ničím výjimečný. Má obrovské štěstí, prohlásil Pirát Hruška