„Naštěstí se hra od druhé třetiny zlepšila a povedlo se nám zápas otočit," pochvaloval si čtyřicetiletý strážce olomoucké svatyně Trvaj.

Máte první výhru sezony a navíc za tři body. Jak chutná vítězství nad Zlínem?
Chutná fantasticky. Vždycky je těžké urvat ty první tři body a dneska to bylo hodně náročné především v první třetině, kdy nás Zlín dostal pod veliký tlak. Naštěstí jsme jej celkem přežili s docela solidním výsledkem. Od druhé třetiny si myslím, že jsme byli lepším mužstvem.

Co se vám honilo hlavou za dvougólového vedení pro Zlín?
Prohrávat 0:2 doma samozřejmě není nic extra, zvlášť proti Zlínu, který umí udržet náskok. Ty myšlenky úplně pozitivní nebyly, ale já jsem se pořád snažil soustředit na výkon, abych nedostal další gól a to se podařilo. Naštěstí se hra od druhé třetiny zlepšila a povedlo se nám zápas otočit.

Horké chvilky jste si prožili především v oslabení v závěrečné třetině. Souhlasíte?
Nemohli jsme při oslabení vyhodit puk. Musím ale všechny hráče pochválit, protože byli obětaví, lehali do střel a díky tomu se ke mně puk nedostal. Bylo to dlouhé, už neměli sílu, ale přesto tam padali a nechali na ledě všechno. To oslabení na konci zápasu, které jsme přežili, bylo rozhodující.

HC Olomouc vs. PSG Zlín

Jiří Trvaj likviduje zlínskou šanci. Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

Váš tým ve druhé a třetí třetině předvedl o poznání zlepšený výkon. Byl jste spokojen s nasazením spoluhráčů?
Bylo tam vidět evidentní zlepšení a zaslouženě jsme ten zápas otočili. V těch dvou třetinách to byl výborný bojovný výkon odměněný třemi body.

Bylo pro vás těžké naskočit do extraligy až ve třetím kole?
Já tyhle otázky vůbec neřeším, jestli chytám po dvou nebo po deseti zápasech. Já prostě vždycky jdu do brány s tím, že musím chytat co nejlíp.

V oslavách jsem zdrženlivější

Co říkáte startu sezony, kdy jste hráli se Slavií a dvěma těžkými soupeři Třincem a Zlínem. Panuje spokojenost se čtyřbodovým ziskem?
Já si myslím, že je to dobré, nemůžeme si myslet, že hned budeme porážet hned všechny a že pojedeme do Třince a hned ho porazíme. Samozřejmě se o to popereme, ale tihle soupeři jsou silní a prostě tentokrát to nevyšlo. Ale my budeme bojovat zase dál.

Má pro vás tohle vítězství zvláštní příchuť vzhledem k poslednímu extraligovému finále, kdy Zlín přemohl váš minulý tým Kometu?
Tu medaili nám už stejně nikdo nedá (směje se). Už je nová sezona a je to úplně jedno. Navíc hraji i za jiný tým, takže to s tím nemá nic společného.

Jak se vám líbila kulisa? Nakonec jste si přece jen skočil rybičku před olomouckým kotlem…
Tomáš Vošvrda mě ukecal. Já to nedělám, což je všeobecně známo, ale nechal jsem se ukecat (smích). Říkal mi: „Tak tu rybičku skoč." Tak jsem teda skočil.

Jaký byl váš první oslavný skok?
No, určitě nebyl první. Ale je to pořád jenom jedno vítězství. Já jsem v oslavách vždycky zdrženlivější a už hledím k dalším zápasům, aby se nám povedly, a zase jsme získali nějaké body. Já v těch oslavách jsem vždycky krok zpátky.