„Plzeň do třetí třetiny vlítla nažhavená, že to chce rozhodnout. To jsem z nás úplně necítil…“ litoval 30letý centr.

Další vyrovnaná bitva. Bylo to podobné jako v Plzni?
Nemyslím si, že by to bylo podobné, protože jsme nehráli tak dobře jako ta dvě utkání u nich. Jezdili na nás, zbytečně měli hodně prostoru a byla to taková přestřelka. Takže se to vůbec nepodobalo. Dostat čtyři góly doma, navíc play-off, to je prostě hodně. Nepokryli jsme střední pásmo.

Gulaš tam ve 28. minutě pohodlně projel a své sólo zakončil. Čím to, že jste si paradoxně nejlepšího útočníka extraligy vůbec nevšímali?
To se prostě stane, že tam někdo zajede, když špatně zareagujete. Nejsme stroje, nejsme neomylní, ale teď tam těch chyb bylo fakt hodně. Toho se zítra musíme vyvarovat.

Vypadalo to, že v úvodu jim to líp bruslilo.
Byli živější, šli za tím tentokrát víc. My jsme byli zabrždění, přitom jsme se chtěli držet té naší hry a neotvírat to. Hrát proti Plzni krásný hokej by byla sebevražda.

Proč tedy ta vaše klasika tentokrát nešla?
Důvod neznáme. Jestli na nás dolehl tlak domácího utkání, že jsme chtěli hrát jinak? Nevím… Musíme se vrátit k té hře, která nás zdobila v Plzni.

Přitom když jste vyrovnali na 3:3, tak jste byli v psychické výhodě, plecharéna bouřila. Rozhodlo to, že jste toho pak nevyužili a duel neobrátili?
Škoda, že jsme zrovna šli do šatny. Nastoupili jsme pak tak vlažně, Plzeň do toho vlítla nažhavená, že to chce rozhodnout. To jsem z nás úplně necítil…

Co se stalo u brány, kdy do vás najel Ryan Hollweg?
Gólmanovi vypadl puk, tak jsem zareagoval. Těsně přede mnou však puk ukryl a já nestihl dát pryč hokejku. Asi si myslel, že jsem ho sekl nebo něco takové, tak mi dal hrazdu a rozjel kladiva (smích). Ale že bych se mu postavil? V tu chvíli mě to moc nenapadlo, ani jsem neměl čas.

Dnes vás Hollweg ale hodně zlobil, co? Lítal tam, srážel se. Nechybí vám takový typ, který by občas přiostřil?
Je to jeho klasika, myslím, že to nevybočovalo z normálu. My zase máme Strapa (Petra Strapáče), taky umí přitvrdit, s Ryanem tam přece vysklil plexi.

Načež se deset minut nehrálo. Byla to nepříjemná pauza?
Bylo to ještě na začátku, takže to nebylo tak hrozný, ale určitě bychom radši hráli.

V sérii prohráváte 1:2, takže v úterý vás čeká kritický zápas…
Určitě, půjdeme do toho hlava nehlava a musíme vyhrát. Není na co se šetřit, dáme do toho všechno a buď to vyjde nebo ne. Pak už by to bylo v Plzni těžké.