„Hráli jsme hrozně naivně, měli jsme strašně moc zbytečných chyb, hodně gólů jsme jim darovali. Sice měli tlak, ale góly nedávali z tlaku, spíš z našich chyb, že jsme si špatně přebírali hráče, nebo jim nahráli,“ bědoval po konci zápasu Ondrušek.

Mora přitom v Třinci začala dobře, s úřadujícím mistrem stíhala bruslit, dělala mu problémy. Po přesilovkovém gólu Rostislava Olesze dokonce od 16. minuty vedla. „Ale nebyl to náš zápas, takhle bodovat nebudeme,“ dodala zamračeně olomoucká stálice.

Třinec totiž postupně otočil skóre, po čtvrtém gólu vyhnal z branky Branislava Konráda. Ocelářů byl plný led, Kohouti se zvedali pomalu. Ale nic nevzdali.

„Jak jsme dostali na 1:4, tak to z nás jako kdyby spadlo, začali jsme víc bruslit, možná Třinec začal být opatrnější,“ uvedl Ondrušek. Kontaktní góly ale dlouho nepřicházely. „Tlak jsme nějaký měli, ale nic z toho v závěru druhé třetiny nevyužili. Což byla škoda,“ mrzelo 33letého beka.

Na tři góly přiblížil svůj tým až za stavu 1:5 právě Ondrušek. Místo juchání se ale musel mít na pozoru, vyšlápnout si na něj chtěl třinecký „bručoun“ David Musil.

„Byl tam nějaký nechtěný kontakt za bránou, pak jsem to neřešil. Dal jsem gól, najednou ke mně přijel. Jestli to považoval za faul? Nebo mi přijel gratulovat ke gólu? Nevím, to se musíte zeptat jeho,“ usmíval se nad počínáním zadáka Ocelářů, který chvíli poté neunesl ani hit od Petra Koloucha a běsnil jako smyslu zbavený.

Bez gólmana šest minut před koncem

Ale zpět k Ondruškově trefě, díky ní měla Olomouc ještě trochu naděje do závěrečných momentů. Trenéři Hanáků dokonce sympaticky nechtěli nic jen tak dohrávat a sáhli ke hře bez brankáře. Zásluhou Zbyňka Irgla, který se celé utkání zastřeloval, se povedlo zápas ještě zdramatizovat.

„Dokud se nepískne konec zápasu, musíme hrát naplno a věřit, že alespoň bod odvezeme. Nepovedlo se to, ale byla to i zkouška do dalších zápasů na power-play, to si musíme vyzkoušet,“ řekl olomoucký odchovanec.

Mora tak vůbec poprvé v novém ročníku nebrala ani bod. Zisk devíti bodů z pěti zápasů ale není špatný počin, i proto nedělal Ondrušek z vysoké porážky na ledě mistra až takovou vědu. „Ale jo, slušný start to je. Porážky přijdou, pak je jedno jestli prohrajeme 3:7 nebo 0:1,“ konstatoval.